הערב הגדול של ברני סנדרס

למרות שהילרי קלינטון ממשיכה להוביל עם מספר רב יותר של צירים, מבהיר המועמד הדמוקרטי כי המירוץ רחוק מלהסתיים בעקבות ניצחונותיו בוושינגטון, אלסקה ובהמשך גם בהוואי. "אנו יודעים שמצבנו ישתפר ככל שנמשיך מערבה", אמר סנדרס לתומכין בכנס בוויסקונסין, המדינה הבאה לבחור בבחירות המקדימות הדמוקרטיות

המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב ברני סנדרס הלך לישון עם חיוך לאחר שהלילה (שבת) רשם לזכותו שני ניצחונות סוחפים, אחד במדינת וושינגטון והשני באלסקה. מספר שעות לאחר מכן פורסמו התוצאות גם בבחירות בהוואי שם זכה גם כן. למרות הניצחונות מאזן הכוחות במפלגה הדמוקרטית לא השתנה, זאת משום שלהילרי קלינטון עדיין מספר רב יותר של צירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו יודעים שמצבנו ישתפר ככל שנמשיך מערבה", אמר סנדרס בכנס בויסקונסין, שם יערכו הבחירות בעוד כ-10 ימים. "אנחנו בדרך לניצחון". על פי ההערכות, מתכוון סנדרס להשתמש בשני הניצחונות האחרונים, יחד עם ניצחונותיו באיידהו ויוטה כדי לטעון שהוא עדיין יכול לזכות במועמדות.

עוד התייחס סנדרס לניצחונותיה של קלינטון במדינות הדרום ואמר כי תמיד ידע שבמדינות אלו ידה על העליונה. בנאומו אמר כי המדינות שעוד לפניו מציעות הזדמנויות נוספות לקמפיין שלו, בעיקר הודות למצביעים הצעירים. "בעזרתכם אנחנו ננצח כאן בוויסקונסין", אמר סנדרס. "אל תתנו לאיש להגיד לכם שאין ביכולתנו לזכות במועמדות או בבחירות הכלליות לנשיאות. אנו נעשה את שני הדברים".

למרות ששני המועמדים השקיעו מאמצים רבים בקידום הקמפיינים שלהם בוושינגטון המזכה ב-101 צירים, במחנה של קלינטון מיהרו להבהיר כי ידעו מראש שליל אמש יהיה מוצלח עבור סנדרס וכי מאמציהם במדינה נועדו רק כדי לשמור על המרוץ צמוד. גם אם אכן יזכה סנדרס בוויסקונסין, צפויה קלינטון לשמור על מעמדה עם ניצחונות צפויים בניו יורק, המעניקה 247 צירים. נכון להיום מחזיקה קלינטון ב-1,711 צירים מתוך 2,383 שהיא תצטרך כדי לזכות במועמדות.