קוריאה הצפונית בסרטון תעמולה חריף: "נכה את וושינגטון עם גרעין"

המתיחות בין הדיקטטורה המסוגרת למערב הובילה את השלטונות בפיונגיאנג להפיק סרטון מטלטל, בו נראה לכאורה הבית הלבן מופצץ על ידי טיל גרעיני המשוגר מצוללת. בסרטון שולחת קוריאה הצפונית מסר מאיים לעבר ארצות הברית, בו היא מזהירה אותה מכל צעד מתריס כלפיה

טיל גרעיני שנורה מצוללת ומשמיד את הבית הלבן, דגל ארה"ב בלהבות: זהו המסר שיוצא היום (שבת) מקוריאה הצפונית בסרטון תעמולה חדש ומטלטל מבית היוצר של המדינה המסוגרת בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון המאיים מטעם משטרו של קים ג'ונג און שנקרא "ההזדמנות האחרונה", נראה טיל גרעיני המשוגר מצוללת - ומפוצץ את גבעת הקפיטול בוושינגטון, זאת כשברקע דגל ארצות הברית נשרף בלהבות, והבית הלבן קורס. בסרטון מאיימת קוריאה הצפונית על האמריקנים ובכיתובים בשפה הקוריאנית נכתב: "אם רק תפסעו לעברנו, נשמיד אתכם עם גרעין".

מדובר בסרטון תעמולה חריף למדי שמשחררים השלטונות במדינה, ככל הנראה בתגובה לתרגילים המשותפים שעורכות ארה"ב והיריבה השנואה קוריאה הדרומית באזור המזרח הרחוק - ומאיימים לכאורה על פיונגיאנג. ולא רק סרטונים מאיימים מפיקים בדיקטטורה המסוגרת: מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און אף השתתף אתמול בתרגיל צבאי שדימה ירי ארטילרי לעבר משכנה של נשיאת קוריאה הדרומית.

היחסים בין שתי הקוריאות שבו והתלהטו בינואר האחרון, לאחר שקוריאה הצפונית ערכה ניסוי גרעין רביעי - ואף שיגרה לוויין לחלל.