דונלד טראמפ נגד נשות ארה"ב

עוד שבוע סוער עבר על ממלכת טראמפ. למרות שהשיג ניצחון חשוב בבחירות המקדימות לראשות המפלגה באריזונה, עיקר ההתעסקות סביב המיליארדר הייתה פרסום תמונת העירום של אשתו. טראמפ, שמיהר להחזיר ואיים לגלות פרטים על אשתו של טד קרוז, צריך להציץ בסקרים חדשים שמתפרסמים בארה"ב שמראים כי בקרב הנשים, תדמיתו עגומה

טראמפ| ארכיון (רויטרס)

שני סקרים חדשים שמתפרסמים בימים האחרונים בארה"ב צריכים להדאיג מאוד את המועמד לראשות המפלגה הרופבליקנית, דונלד טראמפ, אם הוא שואף להיבחר לנשיאות המדינה - הנשים במדינה לא ממש מחבבות אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה היה שבוע יוצא דופן בבחירות לנשיאות ארה"ב. המתמודדים לראשות מפלגה הרפובליקנית זנחו את הביקורת על האג'נדה הפוליטית, ההתנהלות והמאבקים וירדו לפסים אישיים - אישיים מאוד. לאחר פרסום תמונת העירום של רעיית דונלד טראמפ, מלאינה מלפני 15 שנה, נראה כי המועמד המוביל איבד את שלוותו והחליט לנקום כשהפעם על העלבונות הופנו להיידי קרוז, אשתו של טד.

טראמפ שהאשים את מחנה קרוז בקמפיין המביש, פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה של מלאינה אשתו הדוגמנית מול תמונה של היידי בפרצוף זועף וכתב "תמונה אחת שווה אלף מילים". בעקבות פרסום התמונה מיהר קרוז להגיב: "גבר אמתי לא תוקף נשים. מלינה היא אישה נחמדה והיידי היא אהבת חיי".

"אף אחד לא מכבד נשים יותר ממני"

המקרה החדש הציג לאמריקנים שוב את יחסו המזלזל של איל הנדל"ן כלפי נשים. בעבר נשמע כלפיו ביקרות קשה על יחסו המזלזל כלפיי כתבת רשת "פוקס" מייגן קלי וקרלי פיורינה, שהתמודדה מולו לראשות המפלגה והספיקה לפרוש והילרי קלינטון. תקריות שסימנו אותו כגבר שוביניסט. שני סקרים שונים שפורסמו השבוע בארה"ב מראים כי הציבור בארה"ב לא נשאר אדיש להתבטאויות.

על פי סקר שפרסמה רשת CNN האמריקנית 39% ממצביעות למפלג הרפובליקנית יש דעה שלילית כלפי טראמפ. בסקר נוסף מפרסמה אוניברסיטת קוויניפיאס נמצא כי 60% מהנשים לא יצביעו עבור טראמפ בבחירות לנשיאות בנובמבר.

תהנה מהערותיו הסקסיסטיות? קלינטון (AIPAC)

על אף שמדובר בסך הכל בסקרים, הם צריכים להוות נקודה למחשבה עבור טראמפ, במיוחד כאשר מספר הנשים בקלפי גבוה ממספר הגברים. בבחירות לנשיאות ב -2012 לדוגמא, נשים היוו 53% מהמצביעים.

המיליארדר הססגוני מכחיש שהוא סקסיסטי. השבוע התייחס לסוגיה ברשת CNN וטען כי בסך הכל מדובר רק ב"עסקי שעשועים" ולדבריו הוא יהיה טוב יותר לנשים מאשר קלינטון. "אף אחד לא מכבד נשים יותר ממני", אמר טראמפ, שיקווה כי השבוע הקרוב לא פגע בו לקראת המשך המרוץ.