אושר: "המהנדס" התאבד בנמל התעופה

הרשויות בבלגיה מאשרות כי נג׳ים אל עשראווי, "המהנדס" שאחראי למטעני החבלה בפיגועים בבריסל ובפריז, התאבק במהלך הפיגוע בנמל התעופה בבריסל. מוקדם יותר פורסם כי נעצר חשוד שני במעורבות במתקפת הטרור המשולבת בעיר מוקדם יותר השבוע

ארכיון (חדשות 2)

הרשויות בבלגיה אישרו כי המהנדס נג׳ים אל עשראווי, ששאריות DNA שלו אותרו גם בבטקלאן בפריז והיה אחראי למטעני החבלה ששימשו בשתי מתקפות הטרור, התאבד במהלך הפיגוע בנמל התעופה בבריסל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית כי מבצע גדול הכולל פשיטות על בתי חשודים יצא לדרך אחר הצהריים (שישי) בבריסל, בירת בלגיה. דווח על קולות ירי ופיצוץ שנשמעו. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר בפשיטות הקשורות לניסיון פיגוע שסוכל בצרפת. כלי התקשורת הבלגיים מוסיפים כי במהלך הפשיטות נוטרל חשוד.

מוקדם יותר פורסם כי נעצר חשוד שני במעורבות במתקפת הטרור המשולבת בבריסל. על פי דיווחים בתקשורת הבלגית, כוחות הביטחון במדינה עצרו את הגבר שנראה במצלמות האבטחה כשהוא בצמוד לחאליד אל בקראווי, שהתפוצץ בתחנת המטרו.

על פי הפרסום, שטרם זכה לאישור רשמי, הגבר נעצר אחרי ששוטר זיהה אותו מצילומי האבטחה. במקביל, ברשת הטלוויזיה הממלכתית RTBF דיווחו כי נעצר אדם שביעי בחשד למעורבות בפיגועים הקטלניים, בהם נרצחו 31 בני אדם ונפצעו יותר מ-300 נוספים.

בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי נחת היום בבריסל. קרי, שהביע בהצהרה את תנחומיו למשפחות הנרצחים והפצועים, צפוי להיפגש עם ראש הממשלה הבלגי כמו גם עם שר החוץ ונשיאת האיחוד האירופי.