היסטוריה: חברי "הרולינג סטונס" נחתו בקובה

3 ימים בלבד אחרי ביקורו של הנשיא אובמה אצל עמיתו הקובני בהאוונה, הגיעו חברי להקת הרוק המצליחה לקובה לקראת הופעתם הראשונה אי פעם במדינה - בחינם

האבנים המתגלגלות עושות היסטוריה: להקת הרוק האגדית נחתה אמש (חמישי) בהוואנה, בירת קובה, לקראת הופעתה החד-פעמית במדינה, לאחר חידוש היחסים הדיפלומטיים בין קובה לארצות הברית. הרולינג סטונס באים בעקבות הנשיא האמריקני ברק אובמה, שהגיע להוואנה שלושה ימים קודם לכן לפגישות מדיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המופע יתקיים הערב בהיכל קיודד דפורטיבו הגדול, בו הקיבולת הרשמית היא 15 אלף מקומות. בחירת המקום נעשתה בקפידה, לאחר שמיק ג'אגר ביקר במדינה כבר בחודש אוקטובר והחל לפי דיווחים שונים לחפש מקום מתאים לקיום המאורע ההיסטורי.

"הופענו בהרבה מקומות מיוחדים לאורך הקריירה הארוכה שלנו, אבל ההופעה הזו הולכת להיות ציון דרך משמעותי", נמסר מהלהקה בתחילת החודש, כשנודע על קיום המופע. בעבר אסר השלטון הקובני על השמעת שירי הלהקה במדינה בשל "סטייה אידיאולוגית". המעריצים נאלצו לשמוע את שירי הלהקה במחתרת ולהעביר בסתר את הקלטות עם השירים המוכרים.

הסטונס ימשיכו להתגלגל ברחבי אמריקה הלטינית, ולהגיע גם לברזיל, צ'ילה, ארגנטינה ואורוגוואי. הם מתכננים לסיים את סבב ההופעות שלהם באזור מעט צפונה, בחודש הבא במקסיקו. אם שאלתם, אז שובם של כוכבי הרוק לישראל, שהופיעו כאן לראשונה לפני שנתיים בפארק הירקון, לא נראה באופק.