גורמי ביון מערביים: "הפיגוע הבא באירופה בשלבי הכנה"

מתקפות הטרור בבריסל ובפריז הגיעו מבית היוצר של תא הטרור בראשו עמד סלאח עבד אל-סלאם שנעצר ביום שישי בבלגיה. מחקירתו וממידע שנתפס בדירת המסתור של המחבלים שביצעו את הפיגוע עולה תמונת מצב מדאיגה, לפיה מספר תאי דאע"ש פועלים ביבשת, וכבר מכינים את המתקפה הבאה. אמש נעצרו בפריז ובבריסל 7 חשודים בתכנון מתקפות

"הפיגוע הבא כבר בדרך" (רויטרס)

מומחי ביטחון אמריקנים ואירופים טוענו אתמול (חמישי) כי על פי מידע שיש בידיהם, תא הטרור של דאע"ש שתכנן את המתקפות על בריסל ופריז כבר נמצא בשלבי תכנון של המתקפה הבאה. לדבריהם, ישנם מספר תאים קטנים של טרוריסטים במקומות שונים ביבשת, והם נמצאים בשלבי תכנון שונים של הפיגוע הבא. בתוך כך, שר הפנים הצרפתי הצהיר הערב כי בפשיטה של המשטרה, נעצר אדם שתכנן פיגוע טרור נוסף בבירה הצרפתית. בלגיה ממשיכה אף היא בפעילות מנע נגד טרור, ואמש נעצרו שישה חשודים בהשתייכות להתארגנת טרור תוך הזדהות עם דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב פשוט כוחות משטרה גדולים על פרבר צפונית לפריז בעקבות מידע על איתור אדם החשוד בתכנון פיגוע טרור. הוא נעצר לאחר כשעה של חיפושים ונלקח לחקירה - שם התברר כי היה כבר בשלבי תכנון מתקדמים של המתקפה הבאה על הבירה הצרפתית. זמן קצר לפני הידיעה אודות המעצר בצרפת, גורמי ביון מערביים הצהירו כי על פי המידע שברשותם הפיגוע הבא - הוא רק עניין של זמן.

חלק מהמידע שמציינים אותם גורמים הגיע בעקבות הפשיטה על דירת המסתור בה גרו שלושת המחבלים שביצעו את פיגוע הטרור בבריסל. בדירה מצאו אנשי המשטרה הבלגית מחשב נייד מכשיר "אייפד" ובתוכו קבצים המכילים מידע על פעולות תא הטרור.

בבירה הבלגית ערכה המשטרה המקומית מבצע מניעה ועצרה שישה חשודים במעורבות בתכנון מתקפות טרור. בזירת המעצר נמצאו דגלי דאע"ש וכן ציוד נפץ ומסמרים למטעני חבלה. 

הפיגוע בבריסל

בנוסף לאירועים האלו, מעצרם של אנשי דאע"ש בכמה מדינות שונות באירופה מספק לאנשי הביון תמונה רחבה על התארגון ארגון הטרור ותאיו הפזורים ברחבי היבשת. אחד ממקורות המודיעין מסר לכתב רשת CNN כי יש בידי ארגוני הביון מפה של מטרות אפשריות בהן ייתכן וייקרה הפיגוע הבא.

דירת המסתור של המחבלים (הדיילי מייל)

גורם רשמי בבלגיה מוסר כי תא הטרור שביצע את המתקפה על נמל התעופה ותחנת המטרו תכנן פעולה רחבה הרבה יותר, אך מעצרו של סלאח עבד אל-סלאם, גרם להם להוציא פעולה חפוזה וקטנה יותר. עם זאת, מבהיר הגורם הביטחוני כי לא מדובר בתא הטרור היחיד שפועל ביבשת. לדבריו, תאי הטרור הללו, ככל הנראה קשורים בצורה מסוימת גם לתא בראשותו של אל-סלאם, שעמד בראש המתקפות על פריז ובריסל.