תיעוד: פה הסתתרו המחבלים מבריסל

תמונות שמפרסם ה"דיילי מייל" הבריטי מראות את הדירה הרעועה שבה התחבאו שלושת המחבלים שרצחו 31 בני אדם בבריסל – ח'אלד ואיברהים אל-בקראווי ו"המהנדס" נאג'ים לאאשראווי. בתוך כך, בלגיה הורידה את רמת הכוננות מ-4 (הגבוהה ביותר) ל-3

תמונות נדירות מדירת המסתור של המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בבריסל פורסמו הערב (חמישי) ומספקות הצצה למקום בו הסתתרו שלושת המחבלים לפני שיצאו לנמל התעופה ולחנת המטרו בבירה הבלגית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האחרים חאליד ואיברהים אל-בראקוואי ו"המהנדס" של דאע"ש נאג'ם אל-שארוואי, התחבאו בדירת מגורים קטנה ברובע שארבק שבבריסל. שם הכינו השלושה את חומרי הנפץ שהפעילו בשתי הזירות והסתירו את רובי הקלנצ'ניקוב בהם תכננו להשתמש.

התמונות צולמו לאחר פשיטת המשטרה הבלגית על הדירה, כחלק מגל המעצרים בבריסל כנגד גורמים המעורבים בטרור. הדלת המחוררת וההרס בדירה הם עדות אילמת למה שהתרחש בבלגיה לאחר הפיגוע.

בלשי המשטרה שנכנסו לדירה לאחר שהכוחות סיימו לסרוק אותה מוסרים כי הם מצאו בה דגל דאע"ש, חגורת נפץ מוכנה לשימוש וחומרים כימיים נוספים שייעדם היה ייצור מטענים נפץ. בנוסף לכך, הבחינו הבלשים במחשב שנשאר בדירה.

בתוך סל המחזור במחשב שהוחרם מצאו החוקרים קובץ ובו מכתב ההתאבדות של איבראהים אל-בראקוואי שם הוא כתב: "החלטתי להתאבד כי הבנתי שהמשטרה בעקבותיי". לדבריו הוא חש שהמצוד אחריו מתהדק, לאחר מעצרו של סלאח עבד אל-סלאם, המחבל מפריז.