ילדה בת מתרומת זרע - ונישאה לתורם

אמינה הארט, אוסטרלית בת 42, איבדה שני בנים למחלה גנטית אבל לא רצתה להפסיד את חוויית האמהות. היא פנתה לבנק זרע, והביאה לעולם את בתה ליילה. אמה של הארט החליטה שאם הילדה כה מוצלחת, אולי כדאי למצוא את התורם - ותוך פחות משנתיים השניים נישאו, כשהבת המשותפת משמשת שושבינה

אמינה וליילה הארט וסקוט אנדרסן ביום החתו (DAILY MAIL)

לסיפורי אהבה יש לרוב תבנית די קבועה: שני אנשים נפגשים, מתאהבים, חיים יחד, מתחתנים ואז מביאים לעולם ילד או ילדה. סיפור אהבתם של אמינה הארט וסקוט אנדרסן מאוסטרליה היה הפוך לחלוטין, כאשר בחתונה שלהם השושבינה הייתה הבת המשותפת ליילה - שנולדה שנה לפני שהשניים נפגשו בפעם הראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנת 2012 תרם אנדרסן לבנק הזרע, זמן קצר לפני שהארט בת ה-42 החליטה לעבור הפריה מלאכותית אחרי ששני בניה מתו בגיל צעיר בשם מחלה גנטית נדירה. הארט לא הסכימה לוותר על חוויית האמהות, וב-14 באוגוסט הביאה לעולם את ליילה, תינוקת בריאה שנולדה במשקל 3.9 קילוגרמים.

הארט אמנם הרגישה מצוין, אולם עדיין רצתה שאביה של הילדה ישחק תפקיד כלשהו בחייהן. אמה של הארט, הלן, פצחה בתחקיר בניסיון לאתר את תורם הזרע, ולבסוף מצאה את תמונתו של אנדרסן ברשת. "השיער הבלונדיני והעיניים הכחולות לא השאירו ספק - זה אביה של ליילה", אמרה. היא עודדה את בתה ליצור קשר עם המרפאה כדי שיוכלו להעביר את המידע שלה אליו, למקרה שירצה ליצור עמן קשר או לפחות לראות תמונה של בתו.

"למזלי, מר אנדרסן ציין בטופס שמילא כי הוא מוכן לפגוש את הצאצא שיגיע לעולם כתוצאה מתרומתו", הסבירה אמינה, שלאחר שקיבלה את אישורו של אנדרסן נסעה לבקרו בביתו, מרחק חצי שעה נסיעה ממנה. "הייתי לחוצה - הרי הלכתי לפגוש אדם זר עם הבת שלו בידיים", היא מודה, "אבל בסופו של דבר זה היה הרבה יותר קל משציפיתי".

אחרי המפגש נשבה אנדרסן בקסמיהן של אמינה ובתו. כעבור שנה, ביום שאמור היה להיות יום ההולדת של אחד מבניה המתים, בו אמינה נוהגת להתאבל, היא זכתה להצעת נישואים מאנדרסן. "הוא יצא עם ליילה לקנות חלב וחזר עם טבעת", היא מספרת. עשרה חודשים מאוחר יותר השניים נישאו בחתונה צנועה, בה נכחו 130 חברים ובני משפחה. נערת הפרחים הייתה ליילה, שזכתה להשתתף באופן פעיל בחתונת הוריה.

אנדרסן המאושר, מאמן כדורגל במקצועו, אמר בחתונה כי "זה אקראי להפליא ששני אנשים שלעולם לא היו נפגשים תחת נסיבות שונות הכירו בזכות ילדה שנוצרה מתרומת זרע. ההזדמנותלהיפגש לא הייתה נוצרת בלי ליילה". והוא לא היחיד שחושב כך: בשנה האחרונה עובד סיפורם המרגש לספר ולסרט.