דיווחים בבלגיה: המחבלים מבריסל עקבו אחר כור ומדען גרעין

האם המחבלים מבריסל תכננו לבצע פיגוע גדול וקטלני הרבה יותר? על פי דיווחים ברשתות התקשורת במדינה, במהלך פשיטה שנערכה ברובע מולנבק בבריסל בה נתפס המבוקש ממתקפות פריז, גילו החוקרים תיעוד של מעקב אחר כור גרעיני ומדען גרעין. סברה נוספת שעולה היא שהם אף תכננו לחטוף את מדען הגרעין

עקבו אחרי מדען גרעין. האחים אל-בקראווי (RTL)

חקירת מתקפת הטרור בבלגיה נמשכת, והיום מתגלים פרטים חדשים ומדאיגים למדי: התקשורת הבלגית מדווחת הבוקר (חמישי) כי בחקירת חוליית הטרור של דאע"ש העומדת מאחורי ביצוע פיגועי ההתאבדות בנמל התעופה ובתחנת המטרו בבריסל, עלה כי למחבלים היו תכניות גרועות הרבה יותר לפגיעה בחפים מפשע ביבשת אירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בתקשורת הבלגית, במהלך הפשיטה על רובע מולנבק בבריסל בחיפוש אחר המחבל הנמלט מפריז בתחילת השבוע, נמצא בין חפצי המחבלים תיעוד של תחנה גרעינית בלגית ומעקב אחרי מדען גרעין בלגי שהתגורר סמוך לבריסל. 

החוקרים מצאו 12 שעות של חומרים מוקלטים ובהם כניסה לביתו של אחד המדענים - ומעקב אחריו עולה לאוטובוס לכיוון הכור הגרעיני. שמו של המדען אחריו עקבו המחבלים טרם פורסם.

החוקרים סבורים שחוליית המחבלים תכננה או לפחות בדקה אפשרות של חטיפת מדען הגרעין. באתרRTL הבלגי דווח שהכור שהיה תחת מעקב של האחים אל בקראווי ואשתו של אחד האחים, מוחמד בקראווי, שהציבו את המצלמות.

המצוד נמשך: חשד ששני מחבלים נמלטו מזירות הפיגועים

יומיים אחרי מתקפת הטרור הרצחנית בבריסל, כוחות הביטחון בבלגיה ממשיכים במצוד נרחב אחר חשודים בתכנון ובביצוע פיגועי התופת. אמש דווח כי גוברת ההערכה לפיה המחבל השני שהתפוצץ בנמל התעופה בבריסל הוא מייצר המטענים של חוליית הטרור. הבוקר דווח כי הרשויות מחפשות אחר חשוד נוסף שנצפה יחד עם חאלד אל-בקראווי - המחבל שהתפוצץ בתחנת המטרו בעיר. על פי הדיווח בעיתון הצרפתי "לה-מונד", החשוד הנוסף נקלט במצלמות האבטחה של הרכבת התחתית לצידו של אל-בקראווי, כשהוא נושא עמו תיק גדול.

האחים אל-בקראווי בנמל התעופה

על פי ההערכות העדכניות, במתקפת הטרור השתתפו חמישה מחבלים - שלושה בנמל התעופה ושניים במטרו. שלושה מתוך החמישה פוצצו את עצמם, ולפיכך ההערכה כרגע היא כי שניים הצליחו להימלט ללא פגע. אמש חשף נשיא טורקיה ארדואן שאיברהים אל-בקראווי, המחבל שהתפוצץ בנמל התעופה ואחיו של המחבל שהתפוצץ במטרו, גורש מטורקיה ביוני 2015.

בתוך כך דיווחה אתמול סוכנות הידיעות AP כי ארגון הטרור דאע"ש אימן לפחות 400 לוחמים שנועדו לתקוף את ערי אירופה בגל פיגועים קטלני. על פי הפרסום, הארגון הרצחני מפעיל שורה של תאי טרור מתואמים ביניהם - כמו אלו שביצעו את המתקפות בבריסל ובפריז. כמו כן מסרו מקורות לסוכנות הידיעות כי אותם תאי טרור הונחו "לבחור את הזמן, המקום ושיטת העבודה" כדי להוביל למספר הנפגעים המרבי.

עוד נודע היום כי סלאח עבד א-סלאם, המחבל שנלכד בשבוע שעבר לאחר שהצליח להסתתר מהרשויות בצרפת במשך 4 חודשים, הודיע שהוא לא מתנגד להסגרתו לצרפת והבהיר כי הוא רוצה לחזור לביתו כדי להסביר את עצמו. עורכת דינו, סוון מארי, מסרה כי "הוא רוצה לחזור לצרפת מוקדם ככל הניתן". המשך הדיון בבקשת הסגרתו לצרפת ייערך בסוף החודש.