גופת מנגלה תשמש לניסויים רפואיים

יותר מ-70 שנה לאחר השואה, בה ביצע ד"ר מנגלה הידוע לשמצה ניסויים ביהודים, עצמותיו ישמשו למחקר רפואי ולהדרכת רופאים חדשים. הרופא הברזילאי קיבל את הזכויות להשתמש בשרידיו של מנגלה, שמת ב-1979 בברזיל ועצמותיו הוצאו מהקבר שש שנים לאחר מכן

עצמת הרופא הנאצי ישמשו להדרכה ומחקר

אחרי שהתעלל ביהודים "לטובת המדע": מה שנותר מגופתו של הפושע הנאצי יוזף מנגלה ייתרם למדע, וישמש ללימודי סטודנטים לרפואה. היום (רביעי), יותר מ-70 שנה לאחר השואה וכ-37 שנים לאחר מותו של הרופא האכזרי, הוחלט כי שרידיו שהוצאו מהקבר ישמשו למחקר עתידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרופא הברזילאי דניאל מוניז שהיה זה שזיהה את גופתו של מנגלה, הרופא ביצע ניתוחים ביהודים ובעיקר בתאומים במחנה אושוויץ וזכה לכינוי "מלאך המוות". מנגלה נטמן תחת שם בדוי בסאו פאולו והתגלה ב-1985, והרופא מוניז זכה בזכות לשמור את שאריות גופתו של הרופא הנאצי ולהשתמש בהם כרצונו.

"העצמות יהיו חומר לימוד טוב עבור הסטודנטים", הסביר, "במיוחד עבור אלה שלומדים את ההליכים שמבוצעים לאחר המוות".

המשטרה בברזיל יצרה קשר עם משפחתו של מנגלה והציעה להם לאסוף את מה שנותר מגופתו, אולם איש מהם מעולם לא הגיע - ולכן זכה דוקטור מוניז לשמור אותם. מנגלה נקבר תחת השם וולפגנג ג'רהארד. הוא ככל הנראה טבע למוות סמוך לסאו פאולו בשנת 1979.

לאחר שהתגלה כי מדובר במנגלה, הוחלט לחפור החוצה את מה שונתר מהגופה כדי לאשש את החשד. לאחר שהממצאים אישרו כי אכן מדובר בו, נשמרו העצמות בשקית ראיות בתוך כספת בחדר המתים המשטרתי בסאו פאולו. לדברי המשטרה, "איש מעולם לא הביע בהן עניין".