מכאן יצאו המחבלים שמאחורי המתקפה בבריסל

יממה לאחר מתקפת הטרור הרצחנית, בירת האיחוד האירופי טרם התאוששה. הרחובות נותרו ריקים בעוד מצוד נרחב עדיין מתנהל אחר המחבל השלישי. במקביל, פורסם מיקומה של דירת המסתור של המחבלים, שם במהלך פשיטת משטרה התגלו חומרי נפץ, חומרים כימיים ודגל של דאע"ש

המקום שמושך אליו הכי הרבה תשומת לב אליו היום (רביעי) בבריסל הוא רובע שארבק, או יותר נכון קומה 5 של אחד הבניינים ברובע, משם על פי החשד יצאה חוליית הטרור שביצעה את המתקפה הרצחנית אתמול. אוהד חמו ואלעד שמחיוף, שליחי חדשות 2 בבריסל, מדווחים על הפחד ברחובות והסריקות הנרחבות של כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה חושדת כי בדירה ברובע שארבק שהה גם נג'ם אל-עשראווי, ה"מהנדס" של החולייה שייצר את מטעני הנפץ גם למתקפה בבריסל וגם לפיגועים בפריז בנובמבר. אחר אל-עשראווי מתנהל מצוד רחב היקף לאחר שתועד יחד עם שני האחים אל בקראווי, שהתפוצצו בנמל התעופה, ולאחר מכן נמלט מבלי שפוצץ את המטען שלפי החשד היה ברשותו.בריסל התעוררה היום לבוקר מתוח ומפוחד. התחבורה הציבורית התחילה לפעול באופן חלקי בלבד והרכבות התחתיות נשארו סגורות. רבים מתושבי העיר העדיפו להישאר היום בבתים והדבר בא לידי ביטוי ברחובות העיר הריקים. במקביל, נמשך המרדף אחר המחבל הנמלט ועל כן הבידוק הביטחוני בכל העיר ממשיך להיות ברמת כוננות גבוהה.

על ה"מהנדס" למדו כוחות הביטחון בבלגיה מחקירתו של סאלח עבד א-סלאם, המחבל שהשתתף במתקפת הטרור בפריז, הצליח להימלט ונעצר לפני כמה ימים בפשיטה על דירה בבריסל. עקבות דנ"א של אל עשראווי בן ה-24 נמצאו על חגורות הנפץ ששימשו את המחבלים במתקפת הטרור בתיאטרון הבטקלאן ובאצטדיון "סטאד דה פראנס" בנובמבר האחרון.

המשטרה הבלגית פשטה על השכונה בה מתגורר אל עשראווי בתקווה למצוא רמזים שיובילו אליו. עד כה נודע כי הוא עשה את דרכו לסוריה בפברואר 2013, ונעצר על ידי כוחות שיטור בגבול אוסטריה-הונגריה בספטמבר האחרון, לאחר שנהג במכונית ששכר יחד עם א-סלאם. אל עשראווי השתמש במסמכים מזויפים שבאמצעותם יכול היה לנוע באירופה בקלות, ואף דווח כי ביקר בבודפשט פעמיים במהלך ספטמבר האחרון תחת השם סופיאן קאייל.