בוקר קשה ומתוח באירופה: המצוד אחר המחבל ה-3 נמשך

יממה לאחר מתקפת הטרור על בריסל, תושבי בלגיה ואירופה כולה מתעוררים לבוקר של חיפושים ומצוד אחר המחבל השלישי שככל הנראה נבהל והחליט לא לפוצץ עצמו בנמל התעופה זוונטם. במהלך הלילה כוחות משטרה מיוחדים פשטו על מספר יעדים ברחבי המדינה, באחת הדירות שברובע מולנבק בבריסל, נמצאו דגל דאע"ש וחומרים כימיים

בוקר מתוח באירופה (רויטרס)

בוקר מתוח באירופה: קרוב ליממה לאחר מתקפת הטרור על בריסל שגבתה את חייהם של 30 בני אדם ואירופה כולה מתעוררת לבוקר קשה ומתוח כשהחיפושים אחר המחבל השלישי מנמל התעופה זוונטם נמשכים. במהלך הלילה (שלישי) ערכו כוחות המשטרה הבלגית חיפושים ופשיטות על מספר יעדים ברחבי המדינה, בהם גם על בתים ברובע מולנבק שם נעצר המחבל מפיגועי הטרור בפריז. באחת הדירות מצאו השוטרים דגל דאע"ש וחומרים כימייים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל שנוקפות השעות מתבררים פרטים נוספים על ההתרחשויות במתקפת הטרור הקטלנית על נמל התעופה שבזוונטם ותחנת המטרו בבריסל. פרנסיס וורמיירן, ראש העיר בה נמצא נמל התעופה, אמר כי המחבלים המתאבדים שפוצצו את עצמם בטרמינל הגיעו למקום באמצעות מונית והחביאו את מטעני החבלה בתוך מזוודות שנשאו עמם.

"הם הגיעו במונית עם המזוודות, הפצצות שלהם היו בתוכן", צוטט ראש העיר בסוכנות הידיעות הצרפתית. "הם הניחו את התיקים על עגלות מזוודות. שני המטענים הראשונים התפוצצו, ואחר כך המחבל השלישי הניח את המזוודה שלו על עגלה אך כנראה שהוא נבהל והמטען לא התפוצץ".‎

לאחר דבריו של ראש עיריית זוונטם, המשטרה הבלגית פרסמה את תמונות החשודים במתקפה על הנמל. בתמונה נראים השלושה, עוטים כפפות על ידם השמאלית וחובשים כובעים על ראשם. החשוד הלבוש במעיל בהיר, שנמצא לצידם של שני חבריו הוא המטרה מספר אחת של כוחות הביטחון הבלגיים שמאמינים כי הצליח להימלט מהמקום.

לילה מתוח עבר על היבשת (טוויטר)

כחלק מהמאמץ המודיעני, הצליחה המשטרה לשים ידה על נהג המונית שככל הנראה הסיע את השלושה לנמל התעופה. הנהג הוביל את השוטרים במסלול נסיעתו שהחל ככל הנראה בדירת מגורים בעיר בריסל, משם אסף את שלושת המחבלים.

המעברים ייפתחו, נמל התעופה יישאר סגור

מיד לאחר מתקפת הטרור החליטו המדינות הגובלות בבלגיה לסגור את מעברי הגבול על מנת לסייע במאמץ הביטחוני לאיתור חשודים. מעברים אלו צפויים להיפתח בהדרגה במהלך היום ולהקל על התנועה מבלגיה וממנה לרחבי אירופה.

עם זאת, נמל התעופה שהוכה במתקפה צפוי להישאר סגור לפחות עד מחר. גם התחבורה הציבורית בעיר בריסל צפויה לשוב ולפעול בהדרגה, למעט התחנה בה אירע הפיגוע לאחר המתקפה על נמל התעופה, ובה נהרגו כ-20 בני אדם.

אירופה מתייחדת עם קרבנות הטרור

כארבעה חודשים אחרי מתקפת הטרור על פריז, הנרות, הדגלים והאבל שוב נוחתים על אירופה שנאלצת שוב להתמודד עם הרוגים רבים בשרשרת פיגועים. ברחבי היבשת כולה נערכו עצרות זיכרון ובניינים מפורסמים דוגמת מגדל אייפל בפריז ושער ברנדרבורג בברלין נצבעו שוב בשלושה צבעים, הפעם שחור אדום וצהוב - צבעי הדגל הבלגי.

מגדל אייפל שוב נצבע

כמה מאות מתושבי ההבירה הבלגית ארגנו עצרות זיכרון ספונטניות בנקודות שונות ברחבי העיר כשהבולטת שבהן ליד תחנת המטרו בה נהרגו 20 בני אדם. התושבים הניחו זרי פרחים, הדליקו נרות זיכרון ושרו שירים לזכרם של הקורבנות.