המצוד נמשך: "המחבלים הגיעו במונית עם פצצות במזוודות"

לילה מתוח וכוננות גבוהה בבריסל: נמשך המצוד אחר המחבל שברח מנמל התעופה. ראש העיר הסמוכה אומר כי שני המחבלים המתאבדים שפוצצו עצמם הגיעו למקום עם מטעני חבלה שהוסתרו במזוודות שנשאו עמם בעגלות: "השלישי כנראה נבהל והתחרט"‎

לאחר רדת החשיכה - בריסל נכנסה ללילה מתוח במיוחד. שעות לאחר מתקפת הטרור המשולבת שהרעידה את בירת בלגיה, שבמהלכה נהרגו 30 בני אדם, כוחות הביטחון במדינה ממשיכים במצוד אחר המחבל השלישי שנמלט מנמל התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל שנוקפות השעות מתבררים פרטים נוספים על ההתרחשויות בפיגוע הקטלני. פרנסיס וורמיירן, ראש העיר זוונטם שבה נמצא נמל התעופה, אמר הלילה (שלישי) כי המחבלים המתאבדים שפוצצו את עצמם בטרמינל הגיעו למקום באמצעות מונית והחביאו את מטעני החבלה בתוך מזוודות שנשאו עמם.

בריסל, היום (רויטרס)

"הם הגיעו במונית עם המזוודות, הפצצות שלהם היו בתוכן", צוטט ראש העיר בסוכנות הידיעות הצרפתית. "הם הניחו את תיקיהם על עגלות מזוודות. שני המטענים הראשונים התפוצצו, ואחר כך המחבל השלישי הניח את המזוודה שלו על עגלה אך כנראה שהוא נבהל והמטען לא התפוצץ".‎

בהמשך דווח כי המשטרה איתרה את נהג המונית שהסיע את השלושה, והוא הוביל אותם למקום שממנו אסף את המחבלים, ככל הנראה דירת מסתור ששימשה אותם לפני ביצוע הפיגוע.

נמל התעופה יישאר סגור

במקומות שונים בבריסל ברחבי המדינה כולה נערכות פשיטות משטרתיות בניסיון ללכוד את המחבל ובכדי לאתר רמזים שיישפכו אור על הפיגוע הקטלני שהתרחש בשעות הבוקר. נמל התעופה זוונטם צפוי להישאר סגור לפחות עד יום חמישי.

יחד עם זאת, הגבולות היבשתיים שהיו סגורים במהלך היום נפתחים בהדרגה. התחבורה הציבורית בבריסל שבה לפעילות באופן איטי, אולם הרכבת התחתית תישאר סגורה.

(טוויטר)

המשטרה הבלגית ביצעה פשיטות במדינה כולה, בהן גם ברובע מולנבק שבבריסל. באחת הדירות שעליה פשטו השוטרים נמצא דגל דאע"ש, חומרים להכנת פצצה - בהם גם חומרים כימיים.

טקסי זיכרון ברחבי אירופה

במקביל לפעילות המשטרתית, תושבי בריסל מנסים לעכל את ההתרחשויות הקשות שנאלצו להתמודד עמם במהלך היום. התושבים עדיין סגורים בבתיהם למרות שאין הנחיה לעשות זאת, ככל הנראה משום שהם מעדיפים להסתגר ולבלות את השעות הללו בביתם.

כמה מאות מתושבי העיר ארגנו עצרות זיכרון ספונטניות בנקודות שונות בבירה הבלגית. הבולטת שבהן נערכה ליד תחנת המטרו בה נהרגו 20 בני אדם. התושבים הניחו זרי פרחים, הדליקו נרות זיכרון ושרו שירים לזכרם של הקורבנות.

ברלין, הערב (רויטרס)

גם באירופה כולה הוקמו מיצגי הזדהות עם העם הבלגי, ומבנים מפורסמים ברחבי היבשת הוארו בצבעי הדגל הבלגי. מגדל אייפל שבפריז, העיר שספגה מתקפה דומה לפני מספר חודשים, נצבע בצבעי אדום צהוב ושחור, וכמותו גם שער ברנדנבורג שבברלין ואתרים נוספים ביבשת.