דיווח: ירי באמסטרדם, חשוד נעצר‎

ביום שבו בוצעה המתקפת הטרור המשולבת בבריסל, המתיחות ברחבי היבשת מגיעה לרמת שיא. כלי התקשורת בהולנד מדווחים על ירי בתחנה המרכזית באמסטרדם שבוצע מרכב חולף. בתום מצוד בעיר עצרה המשטרה המקומית חשוד במעשה, אולם טרם התבררו נסיבות המקרה

מעצר החשוד בירי באמסטרדם (טוויטר)

על רקע מתקפת הטרור המשולבת בבריסל, המתיחות ברחבי אירופה גוברת: כלי התקשורת בהולנד דיווחו הערב (שלישי) על יריות באזור התחנה המרכזית באמסטרדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו במצוד ברחבי העיר אחר מכונית שממנה בוצע הירי. לאחר זמן מה עצרו השוטרים חשוד בביצוע המעשה. יחד עם זאת, הנסיבות טרם התבררו ונבדק חשד שמדובר באירוע על רקע פלילי.

בהלה ברחבי אירופה (טוויטר)

במקביל הולכים ומתבהרים פרטים נוספים אודות מתקפת הטרור בבריסל שגבתה את חייהם של 30 בני אדם לפחות. משטרת בלגיה פרסמה הערב תמונה של חשוד במעורבות בפיגוע בנמל התעופה זוונטם, שתועד כשהוא נמלט מהמקום לאחר הפיצוצים.

החשודים בפיגוע בבריסל

בתיעוד נראה החשוד כשהוא לבוש בבגדים בהירים ובכובע ודוחף עגלת נוסע. לצידו נראים שני בני אדם נוספים, לבושים בשחור ודוחפים גם הם עגלות נוסע. ההערכה היא כי מדובר בשני המחבלים המתאבדים, שנשאו מטעני נפץ בתוך המזוודות שלהם. בתמונות נראים השניים כשהם לובשים כפפות - ככל הנראה כדי להסתיר את מתג ההפעלה של המטענים.

בהכנת הידיעה השתתפו ערד ניר, עמית ולדמן וטל שגיא.