מוגריני דיברה על הפיגוע והשתנקה

שרת החוץ של האיחוד האירופי נאלצה לקצר את מסיבת העיתונאים שכינסה בעמאן ביחד עם שר החוץ הירדני לאחר שהשתנקה בזמן שהתייחסה למתקפת הטרור בבריסל. "אתם בטח יכולים להבין, זהו יום קשה מאוד", אמרה בדמעות

את הבשורה על מתקפת הטרור בבריסל קיבלה שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, בזמן ביקור שהיא מקיימת בירדן. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיימה עם שר החוץ הירדני התייחסה מוגריני לפיגועים כשהיא משתנקת, פורצת בבכי וקוטעת את האירוע מוקדם מהצפוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זהו יום עצוב מאוד עבור אירופה", אמרה. "אנחנו סובלים כעת מאותו הכאב שהאזור הזה (המזרח התיכון) מכיר מדי יום. אני מאמינה שהמסר שיוצא מעמאן היום הוא אסלאם של שלום, דיאלוג ושיתוף פעולה וזה מה שאנחנו זקוקים לו ביום הזה וברגע הזה".

מוגריני ושר החוץ הירדני (רויטרס)

"אני אפסיק פה, אתם בטח יכולים להבין, זה יום קשה מאוד", הוסיפה מוגריני. בשלב זה הצטרף לדבריה שר החוץ הירדני: "תודה לך על המילים החמות שלך. אנו עומדים היום לצד חברינו באירופה ולצד כל המדינות אוהבות השלום".

בתמונות הלא שגרתיות מירדן נראית מוגריני כשהיא קוטעת את דברי שר החוץ הירדני, עוזבת את מקומה ליד הפודיום, מניחה יד על כתפו ומתרפקת עליו בדמעות. בשלב זה תמך שר החוץ הירדני במוגריני וליווה אותה אל מחוץ לאולם שבו התכנסה מסיבת העיתונאים.