מצוד בטורקיה אחר "פצצות מתקתקות"

יומיים אחרי פיגוע ההתאבדות באיסטנבול כוחות הביטחון מחפשים שלושה אנשי דאע"ש בעקבות מידע מודיעיני כי בכוונתם לבצע עוד מתקפות טרור במדינה. תמונותיהם פורסמו ובמשטרה אומרים כי הם מצויידים בתעודות זהות מזויפות

פצצות מתקתקות באיסטנבול

יומיים אחרי הפיגוע באיסטנבול, מצוד נרחב אחרי פעילי דאע"ש המוגדרים "פצצות מתקתקות": בעקבות מידע מודיעני שהגיע לכוחות הביטחון פרסמו הרשויות בטורקיה את תמונותיהם של שלושה אנשי דאע"ש שלפי החשד מתכננים מתקפות טרור נוספות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההערכות הן כי שלושת המחבלים קיבלו הוראות הפעלה מהארגון לבצע עוד פיגועים, ולפי החשד הם מצוידים בתעודות זהות מזויפות ונמצאים בדרכם ליעדים שונים בטורקיה.

אחד מהחשודים הוא סאבאז ילדיז, שנחשד בתחילה כי ביצע את פיגוע ההתאבדות ביום שבת בעיר. זמן קצר לאחר הפיגוע חשד זה הופרך, משום שדגימות ה-DNA שנאספו בזירה הוכיחו כי מדובר במחבל מחמט אוזטורק.

מצוד נרחב באיסטנבול (ארכיון) (רויטרס)

מוקדם יותר היום טען עיתונאי טורקי כי הערכת הרשויות לפיה קבוצת הישראלים לא הייתה היעד לפיגוע - אינה נכונה. לדברי העיתונאי עבדוללה בוזקורט, "המחבל המתאבד באיסטנבול עקב אחרי הישראלים מהרגע שיצאו מהמלון ברובע בשיקטאש ועקב אחריהם עד איסטיקלאל".

על פי הדיווח - שפורסם גם באתר הטורקי T24 - המחבל המתאבד המתין ליד המסעדה שבה ישבו הישראלים לארוחת בוקר, המתין להם ברחוב צדדי ו"הפעיל את הפצצה בסמוך ליציאתם". באתר נטען כי המחבל זיהה כי הקבוצה דיברה בעברית ולכן שם אותה למטרה.

התמונות האחרונות של הישראלים לפני הפיגוע

כמו כן דווח כי המשטרה הטורקית בחנה את כל התמונות במצלמות של התיירים הישראלים באזור שבין המלון לכניסה למסעדה. ההערכה היא כי חקירת קרובי משפחתו של המחבל - מחמט אוזטורק, חבר ארגון דאע"ש - תחשוף את המניע ואת היעד לפיגוע.

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר העיתונאי עבדוללה בוזקורט מאיפה השיג את המידע - שסותר את מה שפרסמו הרשויות בטורקיה. "הדיווחים על המעקב של המחבל המתאבד אחרי קבוצת הישראלים שפרסמנו היום בתקשורת הטורקית מבוססים על מידע מחקירת המשטרה", אמר. "על פי הדוח המשטרתי, נבחנו קלטות וידאו ממצלמות לאורך כל הדרך מהמלון שבו תיירים שהו עד לאתר הפיצוץ" בוזקורט אומר לנו "התמונות מצביעות על מתקפה מכוונת ונחושה נגד קבוצת הישראלים" בוזקורט שב ומדגיש "זה עדיין לא אומת".