היום: נרצחי הפיגוע באיסטנבול יובאו למנוחות

לאחר שאתמול הובאו הגופות לישראל, היום ייקברו שמחה דמרי (60) בדימונה, יוני שור (40) בקיבוץ קבוצת שילר ואברהם גולדמן (69) בחולון. אתמול הועברו הפצועים מהפיגוע לבתי החולים

שלושת הנרצחים הישראלים בפיגוע באיסטנבול יובאו היום (שני) למנוחות בישראל. הלווייתה של שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, תתקיים בשעה 12:00 בצהריים בבית העלמין בעירה. הלווייתו של אברהם גולדמן, בן 69 מרמת השרון, תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין בחולון. יונתן שור, בן 40 מתל אביב, יובא למנוחות בשעה 17:00 בבית העלמין בקיבוץ קבוצת שילר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארונותיהם של הנרצחים הישראלים בפיגוע הטרור באיסטנבול נחתו אתמול בישראל. מוקדם יותר נערך בנמל התעופה באיסטנבול טקס לזכרם של הקורבנות. בטרם החל הטקס הועלו הגופות למטוס חיל האוויר שנחת בשעות הצהריים בישראל. מלבד גופות הנרצחים, הועלו למטוס גם חמשת הישראלים שנפצעו קשה ובינוני בפיגוע והועברו לנמל התעופה באמצעות אמבולנסים. בכך הושלם פינוי כל הנפגעים הישראלים במתקפת הטרור בטורקיה. מצבם של חלק מהפצועים, בהם אם ובת, עדיין מוגדר קשה.

"המסר הכי טוב להעביר לעולם ביום קשה שכזה הוא שאנחנו לא משאירים פצועים מאחור", אמר נציג משרד החוץ בטקס שנערך בטורקיה. "כל הפצועים שטופלו ונותחו חוזרים הביתה וכך נמשיך לנהוג גם בעתיד. אני רוצה להודות לממשל המקומי וליהדות טורקיה שהביאו לפינוי המוצלח של ההרוגים והפצועים הביתה".

נרצח ביום הולדתו. יונתן שור (פייסבוק)

פינוי הפצועים הגיע לאחר התייעצויות רבות של הצוותים הרפואיים, שהתלבטו האם ניתן לפנות את הנפגעים בחזרה לישראל על אף מצבם הקשה. לבסוף הוחלט כי ישנה עדיפות להעביר את הפצועים להמשך טיפול רפואי בארץ. בין הפצועים גם כמה מבני משפחות ההרוגים, שהתבשרו על מות יקיריהם.

בנמל התעופה בן גוריון המתינו חמש ניידות טיפול נמרץ ושלושה אמבולנסים של מד"א לפצועים שנחתו בארץ. הפצועים הועברו בניידות לבתי החולים סורוקה, תל השומר, אסף הרופא ובילינסון והאמבולנסים של מד"א העבירו את גופותיהם של הנרצחים לדימונה, לחולון ולביה"ח קפלן.

נרצחה במהלך טיול קולינרי. שמחה דמרי

זירת הפיגוע באיסטנבול (רויטרס)

יונתן שור שנהרג בפיגוע היה באיסטנבול לרגל יום הולדתו ה-40. לו ולאשתו ענבל, שנפצעה קשה בפיגוע, שני ילדים. הוא גדל והתחנך בקיבוץ קבוצת שילר והוא "הנין הראשון של הקיבוץ". הוא שירת בחיל המשטרה הצבאית, סיים תואר ראשון במשפטים ועבד בתחום ההיי-טק. יוני וענבל התגוררו יחד עם שני ילדיהם בתל אביב.

שמחה דמרי טיילה יחד עם בעלה אבי במסגרת קבוצה מאורגנת של ישראלים שהגיעה לסיור קולינרי ברחבי איסטנבול יחד עם חברת "בייגלה". חברי הקבוצה הגיעו לאיסטנבול ביום חמישי ועשו סיור בתחנות שונות. הם הסתובבו באזור שדרות איסטיקלל, כשהמחבל המתאבד פוצץ את עצמו. בנם, יוחאי דמרי, יצא שלשום בטיסה לטורקיה כדי לפגוש את אביו.