התמונות האחרונות: שניות לפני הפיגוע

חברי הטיול הקולינרי מישראל שנפגעו בפיצוץ באיסטנבול תועדו כשהם אוכלים במסעדה. שניות לאחר מכן התרחש הפיצוץ הקטלני שגבה את חייהם של 3 ישראלים. התמונות מחזקות את ההערכה: הישראלים לא היו היעד

רגעים ספורים לפני הפיגוע הרצחני בלב איסטנבול, תועדו הישראלים שנפגעו כשהם מבלים במסעדה סמוכה למקום הפיצוץ. בסרטון מתוך מצלמת האבטחה במסעדה נראים חברי הקבוצה כשהם אוכלים ולאחר זמן קצר יוצאים לרחוב - שניות לפני הפיגוע שגדע את חייהם של שלושה ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטון מצלמת האבטחה עשוי לחזק את הטענה כי קבוצת הישראלים, שהגיעו לטורקיה לרגל טיול קולינרי, לא היו היעד של המחבל המתאבד. ההערכה היא כי לו רצה המחבל לפגוע בקבוצת הישראלים, היה מפוצץ את עצמו בתוך המסעדה.

היום נחת בישראל מטוס ועליו ארונותיהם של שלושת הנרצחים בפיגוע:

אברהם גולדמן, בן 69 מרמת השרון, הותיר אחריו אישה (ניצה, שנפצעה קשה בפיגוע) ושלושה ילדים. הלווייתו תיערך מחר ב-16:00 בחולון.

יונתן שור, בן 40 מתל אביב, הותיר אחריו אישה (ענבל, שנפצעה קשה בפיגוע) ושני ילדים. הלווייתו תיערך מחר ב-17:00 בבית העלמין בקבוצת שילר.

שמחה דמרי, בת 60 מדימונה, הותירה אחריה בעל (אבי, שנפצע בינוני) וארבעה ילדים. הלווייתה תיערך מחר ב-12:00 בבית העלמין בדימונה.

ארונות הנרצחים בפיגוע

בטיסה מאיסטנבול הגיעו גם 10 פצועים בפיגוע, שפונו לאחר מכן לבתי החולים ברחבי הארץ. לבית החולים שיבא בתל השומר פונו 7 פצועים, מתוכם 4 במצב קשה ו-3 קל. שני פצועים נוספים אושפזו במצב קל בבית החולים איכילוב בתל אביב ופצוע נוסף פונה במצב קל-בינוני לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

זירת הפיגוע באיסטנבול (רויטרס)

(רויטרס)

מוקדם יותר היום דיווחו גורמי ביטחון בטורקיה כי בדיקות DNA העלו שהמחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות באיסטנבול הוא מהמט אוזטרוק, פעיל דאע"ש בן 24. מדובר בתושב דרום-טורקיה שחצה ככל הנראה את הגבול לסוריה והתאמן שם בשורות ארגון הטרור.

על פי החשד, המחבל קיבל הכשרה מבצעית על ידי אנשי דאע"ש ועבר חזרה את הגבול לטורקיה לקראת סוף השבוע שעבר. ביום שבת הוא הגיע למרכז איסטנבול ופוצץ עצמו. בפיגוע נרצחו ארבעה בני אדם, שלושה מהם ישראלים, ונפצעו כ-40 בני אדם נוספים.