צפו: חושך ברחבי העולם - לשעה אחת

400 מבנים ב-178 מדינות, מסמואה שבאוקיינוס השקט, דרך צ'ילה שבדרום אמריקה - ועד לתחנת החלל הבינלאומית, הוחשכו אמש לשעה לרגל יום כדור הארץ. האמפייר סטייט בילדינג, ארמון בקינגהאם, הקולוסיאום ברומא ומגדל אייפל "נעלמו" ל-60 דקות - כדי שיישארו לדורות הבאים

חושך למען כדור הארץ: זה קורה פעם בשנה בכל רחבי העולם - וזה מרהיב בכל שנה מחדש. מאות מבנים מוכרים במדינות רבות על גבי כדור הארץ "נעלמו" אמש (שבת) מקו הרקיע, במהלך "שעת כדור הארץ" - אירוע הסביבה הגדול בעולם, במהלכו אזרחי העולם מכבים את האור למשך שעה - זאת על מנת להגביר את המודעות להגנת הסביבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבריטניה, למשל, הוחשכו כנסיית ווסטמינסטר הנודעת, ארמון בקינגהאם - והביג-בן המפורסם. כמותם גם מאות מבנים אחרים ובהם מגדך האופרה בסידני ששקע באפלה, מגדל אייפל בפריז שהוחשך, בניין האמפייר סטייט בניו יורק שטבע בעלטה ונעלם מקו הרקיע המפורסם של העיר למשך שעה, גורדי שחקים בטוקיו ואפילו בתחנת החלל הבינלאומית כיבו את האור.

ולא רק מבנם הוחשכו: תושבי 178 מדינות התבקשו לכבות את האור בבית או את הנורה המוצבת מעל שולחן הכתיבה שלהם. עם המיזם של ארגון WWF-World Wildlife Fund שנפרש מסמואה שבאוקיינוס השקט ועד סנטיאגו, בירת צ'ילה שבדרום אמריקה,  שיתפו פעולה גם ארגוני ענק שכיבו מיליוני נורות למען המודעות לנושא הסביבה.

אירוע ההחשכה החגיגי מתרחש חודשים אחרי ועידת האקלים בפריז, גם שם הודגש הצורך לשיתוף פעולה בינלאומי במאמצים לבלום את ההתחממות הגלובלית. "תקווה קולקטיבית תביא לפעולה קולקטיבית שתבטיח את עתיד הדורות הבאים בעולם", כתב ראש הארגון סידארת' דאס. "24 השעות האחרונות מראות לנו שוב מה ניתן להשיג כשאנו מאוחדים למען מטרה אחת".