גורמי ביטחון טורקיים זיהו את המחבל מאיסטנבול

בדיקות DNA שנלקחו בזירת הפיגוע ברובע הקניות של העיר הטורקית הושוו עם דגימות מאביו של החשוד בביצוע הפיגוע והוכיחו כי מהמט אוזטרוק הוא זה שרצח 4 בני אדם, בהם 3 ישראלים. אוזטרוק, תושב דרום טורקיה, חבר לארגון דאע"ש בסוריה וחזר לטורקיה ימים לפני הפיגוע. כוחות הביטחון הטורקיים עצרו 5 חשודים במעורבות

טורקיה: זה המחבל שהתפוצץ באסטנבול

גורמי ביטחון בטורקיה מדווחים כי מבדיקות DNA שנערכו לאחר הפיגוע באיסטנבול עולה כי המחבל שביצע את מתקפת הטרור הוא מהמט אוזטרוק, פעיל דאע"ש בן 24. בתוך כך דווח על מעצר של חמישה חשודים בחשד למעורבות בפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממצאי הבדיקה קיבלו אישור לזהותו של המחבל, לאחר שאביו נעצר ונלקחו גם ממנו דגימות. אוזטרוק, תושב דרום טורקיה חצה ככל הנראה את הגבול לסוריה, שם התאמן בשורות ארגון המדינה האסלאמית.

על פי החשד, המחבל קיבל הכשרה מבצעית על ידי אנשי דאע"ש ועבר חזרה את הגבול לטורקיה לקראת סוף השבוע שעבר. ביום שבת הוא הגיע למרכז איסטנבול ופוצץ עצמו. בפיגוע נהרגו ארבעה בני אדם, שלושה מהם ישראלים, ונפצעו כ-40 בני אדם נוספים.

מתקפת הטרור בשבת היא הרביעית במספר שביצעו אנשי דאע"ש על אדמת טורקיה מאז חודש יוני 2015. במתקפה האחרונה נהרגו 10 תיירים גרמנים בפיצוץ שאירע גם הוא בעיר איסטנבול.