פצועי מתקפת הטרור באיסטנבול בדרכם לישראל

בבית החולים ליב באיסטנבול נערכים לפינויים של הפצועים הישראלים לנמל התעופה "אתא-טורק", שם מחכה להם מטוס "הרקולס" של חיל האוויר הישראלי. בשעות הקרובות צפויים לעבור כלל הפצועים מבתי החולים לנמל התעופה, משם יעשו דרכם חזרה ארצה. על מתקפת הטרור ומה שעומד מאחוריה בדיווח המיוחד של שליחי חדשות 2 לאיסטנבול

אחרי שנים ארוכות שבהן מטוסי חיל האוויר הישראלי הדירו גלגליהם משדות התעופה של טורקיה, הבוקר (ראשון) נחת לראשונה מטוס מסוג הרקולס של חיל האוויר בנמל התעופה באיסטנבול. המטוס הגיע לאסוף את קרבנות מתקפת הטרור שבוצעה על ידי מחבל המתאבד שהתפוצץ אתמול באיסטנבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית החולים ליב בעיר הטורקית עדיין נמצאים מספר פצועים ישראלים ובקרוב האמבולנסים שממתינים להם ייצאו לנמל התעופה שם הם יועלו על מטוס ההרקולס. הפצועים הנוספים, שמאושפזים בבתי החולים השונים בטורקיה יועלו גם הם על המטוס. הצפי הוא שעד שעות הצהריים, הפצועים הישראלים שנפגעו במתקפת הטרור, יעשו דרכם ארצה.

אנשי מד"א וחיל האוויר בטורקיה (דו"צ)

המתקפה אמש שגבתה את חייהם של שלושה ישראלים ואירני אחד, היא השביעית בחודשים האחרונים ואחת הקטלניות שבהן - אך לא הקטלנית ביותר. בעת אחרונה טורקיה נמצאת תחת מתקפת טרור משולבת המובלת על ידי כמה ארגונים שונים.

המחתרת הכורדית, ה-PKK, היא העומדת בראש הארגונים ששמים להם למטרה לפגוע בלב האוכלוסייה האזרחית בטורקיה. הסיבה לתוקפנות הכורדית נעוצה בשינוי הגישה של ראש הממשלה הקודם ונשיא טורקיה היום ארדואן.

פינוי הפצועים החל (חדשות 2)

בחודשים האחרונים ארדואן בחר להפסיק את תהליך השלום, אחרי הפסקת אש של שנתיים. הלחימה בין הצדדים התחדשה במהרה וההפצצות של צבא טורקיה בחבל הכורדים, נענות במתקפות קשות המכוונות לעבר מרכזי הערים.

מעבר לכך גם דאע"ש, הארגון שתחילה ארדואן תמך בו ואפשר לו לפעול בסוריה ואחר כך הפסיק את התמיכה, גובה מחיר מארדואן על שינוי מדיניות. כלומר, ארדואן משלם מחיר כבד על שינוי מדיניות שכל מטרתו היא להפוך להיות שליט כל יכול בטורקיה ולהיפטר מאסד בסוריה אלו שני המרכיבים של מדיניות ארדואן היום ועל כך הוא משלם מחיר.