הפצועה מהפיגוע בטורקיה: "אמרתי לעצמי, תישארי בחיים"

הצילום שהציל את אחת הנפגעות בזירת הפיגוע: ישראלית שנפצעה באיסטנבול שחזרה בשיחה עם שליח חדשות 2 את רגע הפיצוץ וצירוף המקרים. "הלכתי קדימה ואחרי כמה שניות היה בום ענק". 3 פצועים מהפיגוע נחתו בארץ

משלחת מד"א שהמריאה אמש (שבת) מישראל לטורקיה כדי לפנות פצועים ישראלים מהפיגוע באיסטנבול חזרה לפנות בוקר לארץ עם שלושה מהם ונחתה בנתב"ג. צוות מד"א בדק את הפצועים כאשר שלושה אמבולנסים המתינו להם לשם פינוי לבתי החולים. קודם לכן, בעודם בטורקיה, חברו אנשי מד"א לאמבולנס של הסהר האדום הטורקי ופגשו חלק מהפצועים. פנינה גרינפלד, אחת הפצועות שהייתה בקבוצה המאורגנת של חברת "בייגלה", סיפרה לשליח חדשות 2 לאיסטנבול אוהד חמו איך צילמה את חברי הקבוצה וכך ניצלו חייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטוס מד"א נוחת בנתב"ג (מד"א)

"קמנו בבוקר ליום כיף. אכלנו ארוחת בוקר במסעדה נחמדה באחת הסמטאות ויצאנו לכיוון איסתיקלל", שחזרה פנינה את הרגעים שלפני הפיגוע. "פנינו ימינה, ואני זוכרת שהלכנו ברגל כולנו יחד, ואז משום מה אמרתי בוא נעשה תמונה. רצתי קדימה 5 מטר, צילמתי אותם, והלכתי קדימה. אחרי כמה שניות היה בום ענק".

היא הסבירה כי העובדה שהתרחקה קצת מחברי הקבוצה הצילה את חייה: "זה מה שבעצם הציל אותי מפציעה קשה יותר, אז התחיל כל הבלגן. היה רעש והדף נוראי וצרחות. נכנסנו לסמטה, אחותי הייתה פצועה ובעלי נפל והתרומם וזחל בסמטה".

"אמרתי לעצמי: 'תישארי בחיים, תישארי בחיים'. הייתה תחושה, זה נורא מוזר, ידעתי שזה פיגוע, סיפרה פנינה. "נפגעתי ברגל בצד שמאל, יש לי רסיסים אולי שבר קל. היו טורקים שעזרו לנו והייתה שם פאניקה של ממש. לקח חצי שעה עד שפינה אותנו אמבולנס".

על חברי הקבוצה איתם טיילה היא אמרה: "אלה אנשים שלא הכרתי קודם, זה היה מסע קולינרי של זוגות מקסימים וכל כך התחברנו בימים האלה ואנחנו בשוק. היה ממש יפה ומקסים ופתאום זה".

מנכ"ל מד"א אלי בין שהוביל את המשלחת של הארגון אמר עם הגעתו לשדה התעופה בטורקיה כי "קיבלנו את שלושת הפצועים הראשונים ואנו ערוכים להעביר אותם לאמבולנס המעופף שימריא בעוד מספר שעות". בעוד הצוות היה בדרכו לפגוש את הפצועים, מסר בין כי "הצוותים של מד"א ייצאו לבחון את מצב הישראלים ובמידת האפשר להטיס אותם בשעות הקרובות לישראל".