מעצר המחבל מפריז: "האיום עדיין גבוה"

נשיא צרפת פרנסואה הולנד הבהיר כי על אף לכידתו של סלאח עבד א-סלאם, שהיה ממבצעי מתקפת הטרור בפריז, איום הטרור טרם הוסר. "מספר האחראים למעשה גבוה מכפי שחשבנו", אמר הנשיא וקרא להסגרתו המיידית של המחבל לידי ארצו

שעות ספורות לאחר שנעצר סלאח עבד א-סלאם, המחבל היחיד שנותר בחיים ממתקפת הטרור בפריז לפני כרבעה חודשים, אמר הערב (שישי) נשיא צרפת פרנסואה הולנד כי האיום הביטחוני לא הוסר. "איום הטרור עדיין גבוה למרות לכידת המחבל", אמר הולנד במסיבת עיתונאים משותפת יחד עם ראש ממשלת בלגיה שארל מישל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים אמר הולנד כי מספר האנשים שאחראים לטבח גבוה מכפי שסברו עד כה גורמי הביטחון. "עלינו לתפוס את כל אלו שאפשרו למתקפה לקרות, ארגנו אותה או הוציאו אותה לפועל. אנחנו מבינים שישנם יותר אנשים כאלו מכפי שחשבנו", אמר.

בהצהרה המשותפת הדגיש הולנד את הקשר הקיים בין המחבלים לארגון המדינה האסלאמית הפועל במזרח התיכון. בהמשך הוסיף הולנד כי הוא מצפה להסגרתו של המחבל לידי צרפת בהקדם האפשרי מידי ממשלת בלגיה.

"מצפים להסגרה", הולנד במסיבת העיתונאים (רויטרס)

הזירה בה התנהל המצוד (רויטרס)

במהלך הפשיטה שהתקיימה ברובע מולנבק הסמוך לבריסל, נעצרו עוד חמישה חשודים נוספים במעורבות במתקפת הטרור. עבד א-סלאם עצמו נפצע תוך כדי חילופי האש במקום. הפשיטה התבצעה לאחר שמספר שעות מוקדם יותר דווח כי נמצאו טביעות האצבע שלו בדירה בבריסל בפשיטה אחרת שהתרחשה מוקדם יותר השבוע.

זמן קצר לאחר המבצע אמר שר המשפטים הבלגי בראיון לתקשורת "תפסנו אותו". גם בבית הלבן התייחסו לאירועים בבריסל ואמרו כי תרמו למרדף המודיעיני אחר המחבלים מאז הפיגועים בנובמבר. "לארה"ב כמובן יש הרבה משאבים ויכולות מודיעיניות נרחבות והשתמשנו בהן לסייע לצרפת ובלגיה בחקירה של המתקפה בפריז", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט. "נמשיך בקשרים הקרובים שלנו בנושא זה".

עבד א-סלאם חשוד כי שימש כנהג הרכב שהסיע את המחבלים המתאבדים שפוצצו עצמם בחודש נובמבר בפריז. מחקירת האירועים עולה כי גם עבד א-סלאם היה אמור להיות מחבל מתאבד, אך ברגע האחרון השאיר בזירה את חגורת הנפץ שלו, עליה אף נמצא הדי.אן.אי שלו, ולאחר מכן נמלט לבריסל.