המחבל מפריז נלכד בבריסל

4 חודשים לאחר שנמלט מזירת המתקפה בפריז, נתפס המחבל עבד א-סלאם במבצע משטרתי סמוך לבריסל. על פי דיווחים, המחבל נפצע במהלך חילופי הירי עם המשטרה

מספר שעות בלבד לאחר שנמצאו טביעות האצבע שלו בדירה בבריסל, לכדה משטרת בלגיה את המחבל מפריז סלאח עבד א-סלאם. ממשלת בלגיה אישרה כי עבד א-סלאם נפצע במהלך חילופי ירי ונלכד יחד עם חשוד נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר המשפטים הבלגי אמר בראיון לתקשורת "תפסנו אותו". גם בבית הלבן התייחסו לאירועים בבריסל ואמרו כי תרמו למרדף המודיעיני אחר המחבלים מאז הפיגועים בנובמבר. "לארה"ב כמובן יש הרבה משאבים ויכולות מודיעיניות נרחבות והשתמשנו בהן לסייע לצרפת ובלגיה בחקירה של המתקפה בפריז", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט. "נמשיך בקשרים הקרובים שלנו בנושא זה".

האם המחבל סוף סוף נלכד? (רויטרס)

מבצע משטרתי גדול סמוך לבריסל (רויטרס)


הרשויות בבלגיה מדווחות כי למרות לכידתו של המחבל, המצוד טרם התסיים וכי ייתכן שישנם מחבלים נוספים שעדיין מתבצרים. מוקדם יותר היום הודיע התובע הכללי של בלגיה כי במהלך הפשיטה על דירה בבריסל לפני כשלושה ימים, התגלו טביעות האצבע של עבד א-סלאם החשוד בביצוע הפיגועים בפריז בחודש נובמבר האחרון. עוד נמסר בהודעה כי המשטרה הבלגית מעריכה כי עבד א-סלאם השתמש בדירה כדירת מסתור מאז המתקפה בה נהרגו 130 בני אדם.

סלאח עבד א-סלאם חשוד כי שימש כנהג הרכב שהסיע את המחבלים המתאבדים שפוצצו עצמם בחודש נובמבר בפריז. מחקירת האירועים עולה כי גם עבד א-סלאם היה אמור להיות מחבל מתאבד, אך ברגע האחרון השאיר בזירה את חגורת הנפץ שלו, עליה אף נמצא הדי.אן.אי שלו, ולאחר מכן נמלט לבריסל.

בתחילת השבוע ערכה המשטרה בבלגיה פשיטה על הדירה, במהלכה נמלטו שני חשודים, כשאחד מהם הוא ככל הנראה עבד א-סלאם. במקביל התקבלו דיווחים כי החשוד הנורה למוות במהלך הפשיטה, היה גם הוא ברשימת המבוקשים בשל מעורבותו במתקפה בפריז.