מחאה: רבנים יחרימו את נאום טראמפ באיפא"ק

קבוצה של כ-300 רבנים ובכירי הקהילה היהודית מתכננים לצאת מהאולם בזמן נאומו של דונלנד טראמפ בוועידת השדולה הפרו ישראלית בוושינגטון. הם מתעקשים כי לא מדובר במחאה פוליטית וכי טראמפ "מעודד אלימות והסתה"

(רויטרס)

נדמה שככל שדונלד טראמפ מצליח יותר בדרך למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, כך הוא גם צובר לעצמו יותר אויבים ומתנגדים. לחבורה ההולכת וגדלה הזאת צפויים להצטרף בתחילת השבוע הבא קבוצת רבנים שמתכננים להחרים את נאומו של טראמפ בוועידת איפא"ק - השדולה הישראלית בוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשת CNN מדווחת שקבוצה של 300 רבנים ואישי ציבור יהודיים הקימו לשם האירוע אתר וקבוצה בפייסבוק תחת הכותרת "מתאחדים נגד שנאה" ובהם הם קוראים לנוכחים לקום ולצאת בזמן נאומו של טראמפ ביום שני.

"זה לא עניין פוליטי וזה לא קשור למפלגות", מבהיר הרב דוד פסקין מפלורידה. "זה קשור לאדם אחד ספציפי שמעודד אלימות בעצרות הבחירות שלו. אנחנו מתנגדים לאופן שבו הוא מציף את מערכת הבחירות בהסתה ובשנאה".

גם היהדות הרפורמית - הזרם היהודי הגדול ביותר בארצות הברית - מתח ביקורת על טראמפ, אם כי לא קרא להחרימו. "טראמפ לא מפספס שום הזדמנות לבחור בדרך שלילית, תוך שהוא זורע את זרעי הפילוג והשנאה", נמסר בהודעה של האיחוד ליהדות רפורמית.

דובר איפא"ק סירב להתייחס ישירות להחרמה, אך הדגיש כי לארגון "מדיניות ארוכת שנים" שלפיה כל המועמדים במהלך שנת בחירות מוזמנים לוועידה. הוא ציין כי מדובר בהזדמנות לשמוע מפיהם ישירות את דעתם על יחסי ארצות הברית-ישראל.