עימותים בברזיל: "על רוסף להתפטר"

שופט פדרלי הוציא צו מניעה להחלטת הנשיאה דילמה רוסף למנות את הנשיא לשעבר לולה דה סילבה לתפקיד ראש הסגל. האופוזיציה בברזיל טוענת כי הצעד נועד למנוע את חקירתו של סילבה בגין הלבנת הון ולספק יציבות לממשלתה. בעקבות המינוי: מאות מפגינים מתעמתים עם כוחות המשטרה וקוראים להדחת הנשיאה

סערה בברזיל בעקבות מינויו של נשיא ברזיל לשעבר לולה דה סילבה לראש הסגל של הנשיאה המכהנת דילמה רוסף: שופט פדרלי בברזיליה הורה על השעיית המינוי בעקבות מה שהגדיר כפגיעה ברשות השופטת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיאה רוסף ספגה ביקורת קשה לאחר שנטען כי מינויו של דה סילבה נועד לשחרר אותו מחקירה נגד חשדות שהועלו נגדו בגין הונאה והלבנת כספים. כמו כן המינוי צפוי לספק ייציבות מסוימת לממשלת השמאל של רוסף שנאלצת להתמודד לאחרונה עם קשיים כלכליים.

מאז ליל אמש התעמתו ברחבי ברזיל מפגינים מקרב האופוזיציה עם תומכי הנשיאה רוסף. ההפגנות הגיעו לשיאן במהלך טקס השבעתו של דה סילבה בברזילה, אז נאלצו השוטרים לפזר את המפגינים בגז פלפל. המפגינים קראו לנשיאה רוסף להתפטר מתפקידה בעקבות המינוי מעורר המחלוקת.

עימותים בברזיליה (רויטרס)

אתמול פורסמה בברזיל שיחת טלפון שהוקלטה בין רוסף לנשיא לשעבר, שבה הציעה הנשיאה לשלוח העתק של מינויו. במהלך טקס ההשבעה מתחה על כך ביקורת: "מטלטלים את החברה הברזילאית עם שקרים, גינויים והפרת החוקה וזכויות האזרחים".