הלחץ פעל: תופסק הרבעת הלווייתנים בפארק המים "סי-וורלד"

פעילי זכויות בעלי החיים יכולים לרשום לעצמם הצלחה משמעותית. פארק המים המפורסם "סי-וורלד" שבסן דייגו הודיע כי יפסיק להרביע את ה"אורקות" כוכבות המופע המפורסם. הלחץ על הפארק שהלך והתגבר עם צאת הסט התיעוד "בלאק-פיש" פגע משמעותית בהכנסות הפארק מה שהביא את מנהליו לפעול למען זכויות בעלי החיים

הנהלת פארק "עולם המים" שבסן דייגו קליפורניה הודיעה אתמול (רביעי) כי תפסיק להרביע את הלוויתן הקטלן "האורקה" וכן את המופע שבכיכובם. מנהלי הפארק הודיעו כי הלווייתנים שנמצאים עכשיו ברשותם יככבו במופע חדש שיתנהל ללא פעלולים ובסביבה טבעית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיבה להחלטה נעוצה במאבק הארוך של פעילי זכויות בעלי החיים שהגיעה לשיאה עם יציאת הסרט התיעודי "בלאק-פיש". בעקבות יציאת הסרט, הביקורת של פעיי זכויות בעלי החיים גברה וההכנסות של פארק המים הצטמצמו משמעותית, מה שכמובן סייע להחלטת ההנהלה.

בחודש נובמבר השנה הודיעו אנשי "סי-וורלד" כי הם יפסיקו את מופע הפעלולים. הלחץ של אנשי זכויות בעלי החיים לא פסק וכעת נפלה ההחלטה גם להפסיק ולהרביע את האורקות.

הנהלת הפארק הבהירה כי לא תשחרר את הלווייתנים לחופשי, מה ששוב הרגיז את הפעילים ה"ירוקים". "אף דולפין או לוויתן לא שרד שחרור למים אחרי שנולד בשבי", הבהיר אחד ממנהלי הפארק שהגן על ההחלטה.

איש הארגון למען בעלי החיים הגיב לדברים אלו ואמר: "הפארק חייב לפתוח את שעריו ולתת לחיות הנפלאות הללו חיים שדומים אפילו במעט לחיים בסביבתם הטבעית".