גרמניה סגרה את השגרירות בטורקיה בגלל איומי הטרור

ידיעות מודיעיניות לא מאומתות על כוונה לבצע פיגוע הספיקו כדי לגרום לגרמנים לסגור את השגרירות באנקרה. והגרמנים לא הסתפקו רק בשגרירות - גם הקונסוליה ובתי הספר הגרמניים באיסטנבול נסגרו. במקיבל, ארגון המקושר למורדים הכורדים לקח אחריות על הפיגוע בבירה הטורקית בתחילת השבוע

הפיגוע באנקרה, השבוע (רויטרס)

משרד החוץ הגרמני הודיע היום (חמישי) ששגרירות גרמניה באנקרה נסגרה. בנוסף, נסגרו גם הקונסוליה ובתי הספר הגרמניים באיסטנבול. בגרמניה מסבירים כי המוסדות נסגרו בשל ידיעות מודיעיניות שמצביעות על פיגוע טרור שעלול להתרחש בטווח הזמן המיידי. עם זאת, כפי שקרה במקרים דומים בעבר, גורמי הביטחון מתקשים להשיג אימות ודאי לידיעות. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה מגיעה שעות ספורות לאחר שהארגון TAK, המסונף לארגון המורדים הכורדי ה-PKK, לקח אחריות על הפיגוע באנקרה ביום ראשון בו נהרגו 37 בני אדם ועל הפיגוע בחודש שעבר שבו נהרגו 29 בני אדם. מוקדם יותר היום איימו בארגון ה-TAK כי הם ימשיכו לבצע פעולות טרור נוספות כנגד מי שהם רואים כאחראי לפעולות נגד הכורדים.

כורדים בטורקיה (רויטרס)

ביום ראשון האחרון התפוצצה מכונית תופת סמוך לאוטובוס במרכז עיר הבירה הטורקית. יותר מ-125 בני אדם נפצעו. במהלך אותו הערב חסמה טורקיה לאזרחיה את הגישה לפייסבוק, לטוויטר ולאתרי אינטרנט נוספים בעקבות שיתוף והפצה של תמונות מזירת הפיצוץ ברשתות החברתיות.

חסם את הטוויטר. ארדואן (רויטרס)

לפני כחודש התפוצצה באנקרה מכונית תופת סמוך למתקן צבאי בו מתגוררים חיילים. בפיגוע נהרגו 28 בני אדם ונפצעו יותר מ-60 נוספים. גורם רשמי במערכת הביטחון הטורקית אמר כי יש סימנים שמצביעים על כך שאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK, אחראים לפיגוע.