ארה"ב מטילה סנקציות משמעותיות על צפון קוריאה

בעקבות ניסויים גרעיניים שביצעה המדינה המבודדת בתחילת חודש ינואר ובתחילת חודש פברואר, חתם הנשיא ברק אובמה על הוראה לנקוט בצעדים חריפים נגד צפון קוריאה. "לא נסבול פעילות בליסטית של צפון קוריאה", אמרו בבית הלבן

"לא נסבול את הפעילות הבליסטית" (רויטרס)

נשיא ארה"ב ברק אובמה חתם הערב (רביעי) על צו המורה להטיל סנקציות משמעותיות נוספות על צפון קוריאה בעקבות הניסויים הגרעיניים שביצעה בתחילת חודש ינואר ובתחילת חודש פברואר, והשיגור של טילים בליסטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו מחויבות ארוכת שנים להפעיל לחץ רב על המשטר בצפון קוריאה", אמר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט. "ארה"ב והקהילה הבינלאומית לא יסבלו את הפעילות הבליסטית של צפון קוריאה, ונמשיך לגבות ממנה מחיר על כך עד שתפעל על פי המחויבויות שלה".

אחד השיגורים שביצעה צפון קוריאה (רויטרס)

שלשום בלילה הצהיר מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג-און כי ארצו תערוך בקרוב ניסוי של שיגור טיל בעל ראש נפץ גרעיני ושיגור סוגים שונים של טילים בליסטיים. לדברי הרודן, הניסויים נועדו להגביר את יכולתה הגרעינית של ארצו. דבריו הגיעו על רקע תרגיל משותף ורחב היקף שקיימו בסוף השבוע האחרון דרום קוריאה וארה"ב - תרגיל אותו תיארה סיאול כגדול ביותר אי פעם.

על פי סוכנות הידיעות הממשלתית KCNA, הודעתו של קים נמסרה בשעה שפיקד על "ניסוי מוצלח המדמה כניסה מחודשת של טילים בליסטיים אל תוך האטמוספירה". לדברי קים, הניסויים החדשים ייעשו "בתוך זמן קצר כדי לשפר עוד יותר את ההסתמכות של יכולת התקפה גרעינית".