חיל האוויר הרוסי החל בפינוי המטוסים מסוריה

מטוסי הקרב המתקדמים מדגם ה"סוחוי" החלו לעזוב את המדינה ולפי אנליסטים כבר מחצית מהכוח האווירי כבר עזב את המדינה. המסוקים וכלי הטייס הבלתי מאויישים יעזבו בקרוב. במקביל, שיחות השלום בז'נבה נמשכות

חיל האוויר הרוסי החל בפינוי של כוחות האוויר הרבים הנמצאים על אדמת סוריה. על פי דיווחים שונים היום (רביעי) יצאו מסוריה כמחצית מהכוחות האוויריים של המעצמה הרוסית. נכון לעכשיו מטוסי הקרב המתקדמים הם אלו המפנים את מקומם, ואילו מסוקי התובלה וכלי הטייס הבלתי מאוישים יצאו מסוריה ככל הנראה בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


אנליסטים צבאיים מצביעים על כך שחיל האוויר הרוסי פרס כוח של כ-36 מטוסי קרב מתקדמים מסדרת דגם ה"סוחוי" בבסיס חיל האוויר "חמימים" בעיר לטקיה בצפון המדינה המשוסעת. על פי אותן ההערכות כ-15 מהם כבר המריאו חזרה למוסקבה.

בנוסף למטוסי הקרב, הציבו הרוסים גם מסוקי תובלה והפצצה וכלי טייס בלתי מאוישים למשימות ריגול וצילום. הכוחות הרוסים שעוזבים כעת פעלו בחצי השנה האחרונה על מנת להרחיב את אזורי השליטה של הנשיא אסד במדינה שסובלת ממלחמת אזרחים מדממת כבר יותר מחמש שנים.

המטוסים עוזבים, מערכות ההגנה נשארות (RIA novosty)

הוצאת הכוחות הרוסים מתבצעת ימים לאחר שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין הודיע כי ארצו תחל בהסגת מרבית הכוח הצבאי שלה במדינה. לדבריו ההתערבות הצבאית השיגה את מרבית מטרותיה. הנשיא הרוסי הוסיף כי במקביל להסגת הכוחות, תגביר רוסיה את מעורבותה בתהליך השלום שמטרתו להביא לסיום מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה.