טראמפ: אם לא אנצח, יהיו מהומות

דונלד טראמפ בטוח בניצחונו בפריימריז לראשות המפלגה הרפובליקנית, והוא אף מזהיר כי אם לא יהיו לו מספיק צירים כדי להוביל את המפלגה במירוץ לנשיאות ארה"ב – יהיו מהומות. "אני מייצג מיליונים רבים, רבים, של בני אדם"

טראמפ, ארכיון (רויטרס)

המועמד הבולט של הפריימריז במפלגה הרפובליקנית לא מוכן לקבל אפשרות של הפסד: דונלד טראמפ אמר היום (רביעי) בריאיון לרשת CNN כי אם הוא לא יהיה המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, יתעוררו מהומות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ אמר בריאיון כי הוא בטוח שיקבל מספיק צירים על מנת שיוכרז כמנצח בפריימריז ולהפוך לנציג המפלגה הרפובליקנית במירוץ לנשיאות. אולם כאמור, לדבריו, הוא מזהיר מפני תסיסה אם לא יהיה כך.

"אני לא חושב שאפשר לומר שזה לא בטוח שאנחנו מנצחים", אמר טראמפ ל-CNN. "אני חושב שעלולות להתעורר מהומות. אני מייצג מיליונים רבים, רבים, של בני אדם".

טראמפ אף הוסיף לתקוף את מי שצפויה ככל הנראה להיות המתמודדת מולו מטעם המפלגה הדמוקרטית, הילרי קלינטון. "היא בושה למדינה שלנו", אמר טראמפ. "אני בטוח שיהיה לנו מירוץ קשוח, וכך גם לה, אבל בסופו של דבר למצביעים נמאס ממדינה שלא מסוגלת אפילו להביס את דאע"ש".

"נמשיך לנצח, לנצח ולנצח - למען אמריקה"

מוקדם יותר היום, רשם טראמפ ניצחונות מרשימים במספר מדינות, ובראשן פלורידה ואוהיו. טראמפ גרף את כל הקופה בפלורידה, ובכך הוביל לפרישתו של הסנאטור מרקו רוביו מהמירוץ לנשיאות.

טראמפ גרף ניצחונות גם באילינוי ובצפון קרוליינה, בהן קיבל 93 צירים בסך הכל, והעלה את מספר הצירים הכולל שלו ל-621, יותר מחצי מ-1,237 הצירים הדרושים לווידוא המועמדות מטעם המפלגה.

"העיתונאים לא מצליחים לעשות את המתמטיקה כדי להבין את היתרון שלנו", אמר טראמפ לפנות בוקר עם קבלת התוצאות. "אנחנו הסיפור הטוב ביותר, כותבים עלינו בכל העולם. כולם נמשכים אלינו - גם דמוקרטים וגם שמרנים וגם אנשים שלא הצביעו אף פעם. אנחנו נמשיך לנצח, לנצח ולנצח - למען אמריקה".