אש בבריסל: פשיטה על חשודים בטרור

ישיר: ירי נשמע במהלך מבצע נגד חשודים בטרור שככל הנראה קשורים למתקפת הטרור בפריז בנובמבר. 3 שוטרים נפצעו, מהם אחד קשה, ו-2 מהיורים נמלטו מהזירה. ומסתגרים על גג סמוך. מאז הפיגועים בבירת צרפת שבהם נהרגו כ-130 בני אדם ניסו כוחות הביטחון בבלגיה להתחקות אחר עקבותיהם של המבצעים

שידור חי מזירת האירוע (רויטרס, AP)

האלימות סביב מתקפת הטרור בפריז נמשכת: יריות נשמעו במהלך פשיטה משטרתית בבירת בלגיה, בריסל - כך דיווחה התקשורת המקומית. על פי הדיווחים, שלושה שוטרים נפצעו בחילופי האש, מהם אחד קשה, ושני יורים נמלטו מהזירה - אחד מהם נתפס. המשטרה חסמה את השכונה בה אירעה התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר משרד התובע הכללי אישר כי מדובר בפשיטה הקשורה למתקפות בפריז. עם זאת, עיתונאי של "פראנס אינפו" צייץ כי אין קשר בין האירוע לבין סלאח עבדלסלאם, החשוד העיקרי בתכנון הפיגועים.

3 שוטרים נפצעו, 1 קשה (רויטרס)

לפי דיווחים מקומיים, המחבלים עשו שימוש במכונות ירייה ורובי קלצ'ניקוב, והסתגרו על גג בניין סמוך לאחר שברחו מהמקום. האירוע התרחש במהלך פשיטת משטרתית, כחלק מהחקירה הנמשכת של מתקפת הטרור בפריז. על פי החשד, חלק מהמחבלים שעמדו מאחורי המתקפה המשולבת בבירת צרפת היו בעלי קשרים לבריסל.

מאז המתקפות בפריז בנובמבר האחרון, בהן נרצחו 130 בני אדם, מתמקדת החקירה בקשרים של המחבלים בבלגיה. המשטרה המקומית ביצעה שלל פשיטות על בתים החשודים כבתי מחבלים וביצעה מספר מעצרים של חשודים במעורבות באירוע הרצחני.

"הפשיטה קשורה למתקפות בפריז" (רויטרס)

בריסל שרויה כבר חודשים במתיחות: חגיגות השנה החדשה בעיר בוטלו לאחר שנעצרו שני חשודים שתכננו לבצע בעיר פיגוע בתקופת החגים. על מהלך דומה הוחלט גם בפריז, שם בחרו לוותר על החגיגות המסורתיות לאור המצב הביטחוני המתוח.