הפיגוע באנקרה: נעצרו פעילים כורדים

גורם טורקי רשמי מסר כי לפחות שניים מהחשודים שנעצרו בחשד כי הם עומדים מאחורי הפיגוע בבירה ניהלו קשרים עם המחתרת הכורדית. מניין ההרוגים בפיגוע עלה ל-37, יותר מ-70 עדיין מאושפזים בבתי החולים. ארדואן: "בני עמנו לא צריכים לדאוג, המאבק בטרור יצליח"

אנשי המחתרת הכורדית (רויטרס)

חקירת הפיגוע באנקרה: חברה במחתרת הכורדית (PKK) ואדם נוסף שיש לו קשר לארגון הם שניים מארבעת החשודים שנעצרו בחשד כי עמדו מאחורי פיצוץ מכונית התופת בבירה הטורקית - כך אמר גורם ממשל רשמי במדינה. בפיגוע נרצחו 37 בני אדם ונפצעו יותר מ-100.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס, ב-2013 חתמה אחת העצורות, ילידת 1992 מהעיר קארס במזרח המדינה, על מסמך חברות בארגון. עם זאת, למרות האצבע המאשימה שמפנה הממשל הטורקי כלפי המחתרת הכורדית, נכון לרגע זה אף ארגון עדיין לא נטל אחריות לפיגוע.

הרשויות בטורקיה עצרו ארבעה חשודים בעיר סנליאורפה, סמוך לגבול הסורי בדרום המדינה, לאחר שהחוקרים גילו שמכונית התופת הגיעה מתצוגה שהתקיימה בעיר. הפיגוע אמש היה השלישי בבירה בשלושת החודשים האחרונים. בפיגוע הקודם לפני כחודש המחתרת הכורדית נטלה אחריות.

מוקדם יותר היום אמר נשיא טורקיה ארדואן כי הוא נחוש למצוא את מי שעומד מאחורי הפיגוע. "המתקפות האלה, שמאיימות על כבודה, אחדותה ואחוותה של טורקיה, לא מחלישות את הנחישות שלנו להילחם בטרור", אמר. "בני עמנו אינם צריכים לדאוג, המאבק יצליח". במקביל דווח בסוריה ובעירק שטורקיה הפציצה משעות הבוקר מטרות כורדיות באותן מדינות.