הפיגוע באנקרה: רשתות נחסמו

בעקבות הפצת תמונות מהפיצוץ העז באנקרה, בו נהרגו לפחות 34 בני אדם ונפצעו לפחות 125 אנשים, החליטה טורקיה לחסום את גישת האזרחים לרשתות החברתיות כמו פייסבוק וטוויטר. בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו גינה את הפיגוע וקרא לקהילה הבינלאומית להתאחד במאבק נגד הטרור

הרשת החברתית בטורקיה מושבתת: זמן קצר לאחר הפיצוץ העז שנשמע הערב (ראשון) במרכז בירת טורקיה אנקרה, החלו לזרום ברשתות החברתיות התמונות מזירת הפיגוע הקשה. בשל כך, החליטה טורקיה לחסום את גישת האזרחים לרשתות החברתיות כמו פייסבוק וטוויטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי גורמי ביטחון רשמיים, לפחות 34 בני אדם נהרגו הערב בפיגוע ועוד לפחות 125 בני אדם נפצעו - מצבם של 19 מהם מוגדר קשה. בטורקיה מאשימים את המחתרת הכורדית באחריות לאירוע.

נתניהו, ארכיון (פלאש 90)
שעה קלה לאחר הפיגוע, גינה ראש הממשלה בנימין נתניהו את פיגוע הטרור ההמוני באנקרה. "ישראל מביעה הזדהות עם העם בטורקיה במלחמה נגד הטרור, וקוראת לקהילה הבינלאומית להתאחד במאבק נגד הטרור", נמסר מלשכתו של נתניהו.

"ניתן לראות את העשן למרחק 2.5 קילומטר" (טוויטר)

על פי ערוץ הטלוויזיה הממשלתי TRT, הפיצוץ נבע ממכונית תופת שהתפוצצה בסמוך לתחנת אוטובוס. על פי עדי ראייה, יריות נשמעו לאחר הפיצוץ, בעת שאמבולנסים החלו להגיע למקום. את העשן המיתמר מאזור הפיצוץ ניתן לראות למרחק 2.5 קילומטרים. עוד ציינו עדי ראיה כי הפיצוץ אירע סמוך לפארק גובן המרכזי, המהווה מרכז תחבורה ציבורית משמעותי.

זירת הפיגוע, הערב (טוויטר)

לפני כחודש התפוצצה באנקרה מכונית תופת סמוך למתקן צבאי בו מתגוררים חיילים. בפיגוע נהרגו 28 בני אדם ונפצעו יותר מ-60 נוספים. גורם רשמי במערכת הביטחון הטורקית אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי יש סימנים שמצביעים על כך שאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK אחראים לפיגוע.