הרוגים ופצועים בפיצוץ באנקרה

לפחות 34 הרוגים ו-125 פצועים בפיצוץ עז במרכז אנקרה בירת טורקיה - כך מדווחים גורמי ביטחון רשמים במדינה. החשד הוא כי אנשי המחתרת הכורדית הם האחראים לפיצוץ, ובעקבות הפצת תמונות מזירת הפיצוץ חסמה טורקיה לאזרחים את פייסבוק וטוויטר

פיצוץ במרכז אנקרה: פיצוץ עז נשמע במרכז בירת טורקיה אנקרה לפני זמן קצר. לפי גורמי ביטחון רשמיים, באירוע ישנם לפחות 34 הרוגים ועוד לפחות 125 פצועים - 19 מתוכם במצב קשה. בטורקיה מאשימים את המחתרת הכורדית באחריות לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ערוץ הטלוויזיה הממשלתי TRT, הפיצוץ נבע ממכונית תופת שהתפוצצה בסמוך לתחנת אוטובוס. על פי עדי ראייה, יריות נשמעו לאחר הפיצוץ, בעת שאמבולנסים החלו להגיע למקום. את העשן המיתמר מאזור הפיצוץ ניתן לראות למרחק 2.5 קילומטרים. עוד ציינו עדי ראיה כי הפיצוץ אירע סמוך לפארק גובן המרכזי, המהווה מרכז תחבורה ציבורית משמעותי.

במהלך הערב חסמה טורקיה לאזרחים את הגישה לפייסבוק, טוויטר ואתרי אינטרנט נוספים, בעקבות שיתוף והפצה של תמונות מזירת הפיצוץ ברשת החברתית.

"ניתן לראות את העשן למרחק 2.5 קילומטר" (טוויטר)

בהמשך גינה ראש הממשלה נתניהו את פיגוע הטרור ההמוני באנקרה. "ישראל מביעה הזדהות עם העם בטורקיה במלחמה נגד הטרור, וקוראת לקהילה הבינלאומית להתאחד במאבק נגד הטרור", נמסר מלשכתו של נתניהו.

לפני כחודש התפוצצה באנקרה מכונית תופת סמוך למתקן צבאי בו מתגוררים חיילים. בפיגוע נהרגו 28 בני אדם ונפצעו יותר מ-60 נוספים. גורם רשמי במערכת הביטחון הטורקית אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי יש סימנים שמצביעים על כך שאנשי המחתרת הכורדית, ה-PKK אחראים לפיגוע.