אחרי שיקגו: טראמפ מאיים על סנדרס

אחרי יומיים של סערות ואלימות בעצרות שלו, דונלד טראמפ התעורר הבוקר במצב רוח לוחמני ומיד פרסם פוסט: "ברני סנדרס משקר כשהוא אומר שהפעילים שלו לא קיבלו הוראה ללכת לאירועים שלי. ברני כדאי שתיזהר, או שהתומכים שלי יגיעו לעצרות לשלך!", צייץ. סנדרס, מצידו, טוען שהוא לא שלח איש לעצרת של טראמפ

טראמפ וסנדרס (רויטרס)

"ברני סנדרס משקר כשהוא אומר שהפעילים שלו לא קיבלו הוראה ללכת לאירועים שלי" - כך כתב המתמודד הרפובליקני לנשיאות דונלד טראמפ היום (ראשון). טראמפ אף הוסיף איום לעבר המועמד הדמוקרטי סנדרס: "ברני, כדאי שתיזהר או שהתומכים שלי יגיעו לעצרות שלך!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ, המתמודד המוביל לקבלת מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, שב לרטוריקה הנוקשה שלו בעקבות פרסום התמונות משיקגו ביום שישי בהן תועדו העימותים בין תומכיו למפגינים, שהביעו כעס על עמדותיו של טראמפ בנושאי הגירה ומוסלמים. העימותים האלימים הפכו את איומי המפגינים למוחשיים מאוד, וטראמפ נאלץ לבטל עצרת בחירות נוספת שתוכננה למחרת.

המועמד הפרובוקטיבי פירסם פוסט מאיים בטוויטר בו האשים את תומכיו של ברני סנדרס באירועים האלימים בשיקגו ובקטטות שפרצו בין המפגינים לתומכיו של איש העסקים. בין היתר טען שמדובר בנאמניו של הסנטור האמריקאי מוורמונט, או במילותיו: "החבר הקומוניסטי שלנו". סנדרס, מצידו, מכחיש מכל וכל את ההאשמות.

שרה פיילין באה לסייע לטראמפ

שרה פיילין, בדרך לפלורידה (רויטרס)
האירועים בשיקגו הם לא גילויי האלימות הראשונים בעצרות של טראמפ: מפגינים ועיתונאים כבר ספגו והניפו אגרופים באירועי עבר. המהומות סביב טראמפ נמשכו גם בשבת, בעצרת שנערכה בדייטון שבאוהיו כשקציני השירות החשאי זינקו והקיפו את המועמד אחרי שאדם קפץ על הבימה. האירועים האחרונים גרמו לטראמפ לדאוג גם לנושאים בהם לא היה מורגל עד כה - רמת מערך האבטחה סביבו עד ה-8 בנובמבר, יום הבחירות לנשיאות שבהן הוא מבקש להחליף את הנשיא הדמוקרטי ברק אובמה.

טראמפ כינס הבוקר עצרת באילינוי, ובימים הקרובים יגיע גם לאוהיו ולפלורידה לפני סבב הבחירות המקדימות במדינות אלו ביום שלישי, סבב שיכול לבסס בצורה משמעותית מאוד את היתרון שלו על פני יריביו במירוץ הרפובליקני - הסנאטורים טד קרוז ומרקו רוביו ומושל אוהיו ג'ון קייסיק. שרה פיילין, שניסתה לרוץ כסגנית של המועמד הרפובליקני ג'ון מקיין ב 2008 והפסידה לאובמה וביידן, מתכננת להשתתף בקמפיין של טראמפ בפלורידה.