מהומה בשיקגו: תומכי ומתנגדי טראמפ התעמתו, הכנס בהשתתפותו בוטל

המועמד השנוי במחלוקת לנשיאות ארה"ב שממשיך לצבור תאוצה בדרך למועמדות, חולל היום סערה של ממש - אפילו בלי להיות נוכח: מאות מפגינים נגדו שהגיעו לכנס שאמור היה לערוך בשיקגו, התעמתו עם תומכיו הרבים שציפו להגעתו - מה שהוביל לביטול האירוע

סערת טראמפ גולשת לאלימות בין מתנגדיו לתומכיו: בזמן שהמועמד השנוי במחלוקת לנשיאות ארה"ב ממשיך לצבור תאוצה בדרך למינוי הנכסף, מועמדותו של איל ההון האמריקני ממשיכה לחולל סערה של ממש בארה"ב - והיום המחלוקת סביבו אף גרמה להתנגשויות אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות מפגינים נגד טראמפ, בהם גם אפרו-אמריקנים, היספנים ומוסלמים, נגדם התבטא המועמד באופן חריף במהלך הקמפיין שלו, הגיעו לאוניברסיטת אילינוי בשיקגו על מנת למחות נגד המועמד - אלא שבמקום הם נתקלו במאות מתומכיו שהמתינו להגעתו - מה שהוביל למהומה.

המוחים נגד המיליארדר קרעו שלטי בחירות שלו ואף ניסו להתפרץ ולעלות לבמה, אלא ששוטרים שהגיעו למקום מנעו מהם לעשות כן. עוד נרשמו במקום התגוששויות בינם לבין תומכי טראמפ - שכמעט וגרמו לתקרית אלימה המונית.
"באתי לכאן למחות כי אני גם שחורה וגם מקסיקנית, ואני לא מעוניינת להמתין ולראות לאן טראמפ יבחר לגרש אותי", סיפרה בזעם אחת המפגינות. "אני מתמודדת עם מספיק גילויי גזענות כאן בשיקגו, וזה מספיק לי".

המהומה שפרצה במקום לפני הגעתו של טראמפ למקום גרמה לו לבטל את השתתפותו - ובכך גם לבטל את האירוע באופן חריג. למועמד עצמו, שהתראיין לאחר ההודעה על הביטול לרשתות הטלוויזיה בארה"ב, היה גם הסבר משכנע לביטול - כדרכו: "המוחים פשוט מתוסכלים מהמצב הכלכלי, אני מבין אותם", אמר.