הדוב השחור האמריקני כבר לא ברשימת הזנים הנמצאים בסכנת הכחדה

משרד הפנים האמריקני שמח להודיע כי תכנית הצלת הזן שנערכה בשני העשורים האחרונים הצליחה וכעת הדוב השחור מלואיזיאנה כבר אינו בסכנה. מספר הפרטים שגדל פי חמישה במהלך התוכנית התאפשר גם בזכות הרתמות של אנשים פרטיים שהסכימו לתרום קרקע להקמת שמורות. הדוב השחור הפך לסמל אמריקני לאחר שבדמותו יוצרו בובות הדובי

כבר לא בסכנת הכחדה (רויטרס)

קצת חדשות טובות: משרד הפנים האמריקני הודיע הלילה (חמישי) כי הדוב השחור כבר לא נמצא ברשימת הזנים שבסכנת הכחדה. הסיבה להכרזה המשמחת היא שבשני העשורים האחרונים, מספר הדובים בטבע גדל פי חמישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אוכלוסיית הדוב השחור מלואיזיאנה עמדה בתחילת שנות ה-90 על כ-150 פרטים הידועים לרשויות הטבע בארה"ב. מאז ועד היום גדלה האוכלוסייה וכעת היא עומדת על כ-750 פרטים - מה שמסיר מעל הזן את סכנת ההכחדה לפחות בשנים הקרובות.

השיקום של הדוב השחור התאפשר בזכות שמירה חסרת תקדים על הזן. רשויות הטבע בארה"ב סגרו שמורות מיוחדות בגודל מצטבר של מעל 3000 קילומטרים ריבועיים ואסרו על פגיעה בדובים. את חלק מהקרקעות הסכימו לתרום אנשים פרטיים ששמחו להירתם למשימה.

סיפק השראה לצעצוע המפורסם

הדוב השחור הלואיזיאני הוא אחד הסמלים הגדולים ביותר של התרבות האמריקנית בפרט והמערבית בכלל. על בסיס מראהו של הדוב הגדול ייצרו חברות הצעצועים את בובות הדובי ה-"טדי בר" שמוכרות כמעט לכל ילד ברחבי העולם.