רשמית: קרסון תומך בטראמפ לנשיאות

פחות משבוע עבר מאז הודיע בן קרסון על פרישה מהמרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, וכעת מנתח המוח ניצב לצידו של המועמד המוביל, דונלד טראמפ. קרסון הודיע על תמיכתו בטראמפ בפלורידה, ימים ספורים לפני הבחירות המקדימות במדינה

חיזוק משמעותי למועמד הרפובליקני המוביל: בן קרסון, שפרש בשבוע שעבר מהמרוץ לראשות המפלגה ברפובליקנית לנשיאות ארה"ב, הודיע היום (שישי) על תמיכתו בדונלד טראמפ לראשות המפלגה. ההערכה לפיה קרסון יתמוך בטראמפ פורסמה בעיתון ה"וושינגטון פוסט" שעות ספורות לפני מסיבת העיתונאים שערכו קרסון וטראמפ. "אני רוצה שקולו של הציבור יישמע ולכן אני תומך בטראמפ, שהוא אדם מאוד אינטליגנטי", אמר קרסון במסיבת העיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יישרנו את ההדורים, מצאתי שהעמדות שלנו דומות בנושאים רבים ושיש הרבה במשותף בינינו", הוסיף קרסון. טראמפ מצידו אמר: "לבן יהיה תפקיד מאוד חשוב בהמשך, אני מעריך את הרעיונות שלו - בעיקר בנושאי חינוך". ההכרזה מגיעה ימים ספורים לפני הבחירות המקדימות בפלורידה, שצפויות להיות משמעותיות במיוחד ואף הוגדרו כקרב על עתידו הפוליטי של המועמד מרקו רוביו: אם רוביו, שעד כה מפגר בסקרים וזכה בצירים מועטים, לא יזכה במדינתו ההוא צפוי לפרוש מהמרוץ.

גורמים המקורבים למועמד הפורש סיפרו לעיתון כי קרסון וטראמפ קיימו במהלך השבוע פגישה בביתו של המיליארדר בפלורידה, במהלכה הסכים להביע את תמיכתו הפומבית במועמד המוביל.

התקשורת האמריקנית מדווחת כי השניים מקיימים מערכת יחסים קרובה ובמהלך מסע הבחירות שילבו כוחות במאבקים משותפים כדוגמת מחאה על מבנה העימותים הטלווזיונים וחזית משותפת נגד טד קרוז. עדות נוספת לשיתוף הפעולה בין השניים הוא מעברו של בארי בנט, מנהל הקמפיין לשעבר של קרסון, שעוסק כיום כיועצו של טראמפ.

המועמדים הרפובליקנים בתחילת הדרך (רויטרס)

ביום שבת האחרון הודיע קרסון באופן רשמי על החלטתו לפרוש מהמרוץ לבית הלבן ב-2016, זאת לאחר שלא הצליח לזכות במספיק קולות במדינות שבהן כבר נערכו הבחירות המקדימות. "ישנם המון אנשים שאוהבים אותי, הם פשוט לא מצביעים לי", אמר קרסון בנאום בוועידה של חברי המפלגה.

בסוף השנה שעברה, לפרק זמן מסוים, נראה קרסון, המנתח האפרו אמריקני, דווקא כמועמד מבטיח ואף קיבל בסקרים מספרים דומים לאלו של דונלד טראמפ. אך לאחר מספר שאלות שחשפו את בורותו בנושאי מדיניות חוץ, הוא איבד את קסמו ואת תומכיו. תמיכה של ארגונים דתיים קיצוניים הצליחה להעיר במשהו את הקמפיין שלו בינואר, אבל לא החזירה את המועמד המתון, שנשמע ומשדר אישיות הפוכה לזו של טראמפ, לחוד המרוץ.