אחרי 17 שנה: תינוקת שנחטפה שבה להוריה

אישה בדרום אפריקה חשודה שחטפה תינוקת זרה מבית החולים וגידלה אותה כבתה במשך 17 שנים עד שאולצה להחזירה למשפחתה הביולוגית. במשך שנים המשפחות גרו מרחק קילומטרים ספורים זו מזו מבלי שידעו על כך ורק כשהחטופה החלה ללמוד בבית הספר של אחותה הביולוגית תלמידים שמו לב לדימיון

ארכיון (596656)

אישה בת 50 בדרום אפריקה הורשעה בחטיפת תינוקת בת יומה ובכך שגידלה אותה במשך 17 שנים לפני שחויבה להחזיר אותה בהוראת בית משפט. לפי גרסת הנאשמת, שטענה לחפותה, היא קיבלה את התינוקת במסילת הרכבת בעיר קייפטאון, לאחר שנכנסה לתכנית אימוץ "פרטית" ושילמה כסף לאישה שתמצא עבורה תינוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדברים התגלו כאשר אחותה הביולוגית של התינוקת שנחטפה התחילה ללמוד בבית ספר בו גם היא לומדת ותלמידים רבים הצביעו על דמיון בין התלמידות. האחות הודיעה להוריה והדברים אומתו לאחר בדיקת DNA בין שתי האחיות.

שופט בית המשפט העליון דחה מכל וכל את גרסתה של הנאשמת וטען כי הסיפור שסיפרה לבית המשפט אינו מתיישב עם ההיגיון, והוא לכל היותר סיפור אגדה. עוד טען השופט כי הנאשמת היא זו שחטפה את התינוקת מבית החולים.

אמה הביולוגית של הילדה, סלסט נורס, סיפרה כי במשך שנים גרה המשפחה מרחק קילומטרים ספורים מבתם האבודה מבלי שידעו זאת. מדי שנה היו נוהגים לחגוג את יום הולדתה ולהתפלל שתחזור. בזמן שהשופט הקריא את פסק הדין האם הביולוגית מיררה בבכי - שהתחלף בקריאות שמחה בהישמע ההכרעה.