"מיין קמפף" האישי של היטלר יימכר

יותר מ-70 שנה אחרי סיום מלחמת העולם השנייה, יוצא בשבוע הבא העותק הפרטי של היטלר מהספר "מיין קמפף" למכירה פומבית בארה"ב. הספר נלקח מדירתו של הדיקטטור במינכן מיד עם תום המלחמה. "מימי לא ראיתי עותק כזה, הוא מיוחד במינו", אומר מנהל בית המכירות במרילנד, ארה"ב

מיין קמפף (ארכיון) (רויטרס)

בית מכירות במרילנד, ארצות הברית, מפרסם כי יציע למכירה את העותק הפרטי של היטלר לספר "מיין קמפף". לדברי בית המכירות, מדובר בעותק שנלקח מדירתו של הצורר במינכן מיד בתום מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך ספר, שכרוך בכריכת עור אדומה וחתום על ידי 11 קצינים אמריקנים, מופיע הכיתוב "מתוך דירתו של אדולף היטלר במינכן, 2 במאי 1945". העותק יוצע למכירה ב-17 במארס, כחלק ממכירה כוללת של יותר מאלף פריטים ממלחמת העולם השנייה. הוא נשמר בידיה של בתו של אחד מאותם קצינים, דניאל ב. אלן, עד לפני שנים ספורות.

שווי הספר מוערך בין 12 אלף ל-15 אלף דולרים, אך מנהל בית המכירות ביל פנגופולוס צופה כי המחיר יאמיר הרבה מעבר לכך. "זה לא עותק רגיל, אלא מהדורה מיוחדת מאוד. מעולם לא ראיתי אחד כמוהו", הסביר. החתימות נמצאו כאותנטיות, וגם שגיאת כתיב המופיעה בכיתוב - Adolph, במקום Adolf - הולמת את הדרך בה אייתו אמריקנים את שמו של הדיקטטור באותה תקופה.

בשנה שעברה נמכרו עותק חתום בשני כרכים של הספר לאספן פרטי בבית מכירות בקליפורניה תמורת יותר מ-64 אלף דולרים. את הספר הקדיש היטלר לחבר המפלגה הנאצית ג'וזף באואר ב-1926. את הספר, ששמו מיתרגם ל"מאבקי", כתב היטלר בעת שריצה עונש מאסר על ניסיון ההפיכה שביצע ב-1923, ובו שטח את משנתו האנטישמית.