הבחירות בארה"ב: טראמפ ניצח במישיגן ובמיסיסיפי

המועמדים לראשות המפלגות הרפובליקנית והדמוקרטית נפגשו הלילה לבחירות מקדימות בארבע מדינות, כשבמוקד מדינת מישיגן. קלינטון ניצחה אמנם במיסיסיפי, אך סנדרס השיג ניצחון דחוק במישיגן, ואצל הרפובליקנים הקמפיין של ראשי הממסד נגד טראמפ נכשל לאחר שרשם ניצחונות במיסיסיפי ומישיגן

טראמפ וקלינטון (רויטרס)

המרוץ המתמשך לנשיאות הבית הלבן לא פוסק לרגע וגם הלילה (רביעי) ניצבו המועמדים לראשות המפלגות לבחירות בארבע מדינות נוספות ברחבי ארה"ב, כשהמדינה הגדולה ביותר בהתמודדות הנוכחית היא מישיגן, בה רשם דונלד טראמפ ניצחון חשוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר הילרי קלינטון השיגה ניצחון סוחף במיסיספי על פני ברני סנדרס, כשזכתה ב-80% מהקולות. בכך, היא פתחה פער ניכר בקרב על הצירים על פני הסנטור מוורמונט, שהשיג ניצחון דחוק במדינת מישיגן. גם דונלד טראמפ יכול לחזור לחייך אחרי הימים האחרונים לאחר שניצח במיסיסיפי ובמישיגן את המועמדים האחרים וגם את הממסד הרפובליקני שיצא נגדו בימים האחרונים.

איל הנדל"ן זכה ב-53% תמיכה במיסיסיפי, בעוד קרוז מסיים שני עם 39%. אולם ההפתעה הגדולה של הערב מגיעה מכיוונו של מרקו רוביו שזכה רק ב-2% תמיכה, נתון מאכזב מאוד עבור מי שהיה לתקווה הגדולה לעצירת טראמפ.

המפלגה מאחריו| קרוז (רויטרס)

גם במישיגן, שמחלקת 130 צירים, ניצח טראמפ לאחר שהשיג 38% תמיכה. למקום השני הגיע במפתיע מושל מדינת אוהיו ג'ון קייסיק עם 26%. טד קרוז עם 22% ומרקו רוביו שוב ספג השפלה כשקיבל רק 9% מקולות הבוחרים.