הספונסרים נוטשים את שראפובה

ביום שאחרי ההכרזה הדרמטית של אחת הטניסאיות המצליחות ביותר בעולם, שהודתה כי כשלה בבדיקת סמים, ההשלכות מתחילות להתברר: ענקית הספורט נייקי ויצרנית השעונים השוויצרית Huerer הודיעו כי החליטו להפסיק את ההתקשרות עמה – החלטה שתסב לשראפובה הפסד של מיליוני דולרים

הספונסרים נוטשים את שראפובה (רויטרס)

כך חולפת לה תהילת עולם: הספונסרים של הטניסאית המצליחה מריה שראפובה לא המתינו זמן רב מאז שהודיעה כי נכשלה בבדיקת סמים ועד שהכריזו כי החליטו להפסיק את ההתקשרות עמה. לאחר שענקית הספורט נייקי הודיעה הלילה כי החליטה להסיר את התמיכה בה, הבוקר (שלישי) הודיעה גם יצרנית השעונים השוויצרית Huerer כי לא תחדש את חוזה החסות עם הטניסאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה של נייקי נמסר כי החברה "עצובה ומופתעת" מההודעה הדרמטית של שראפובה - הטניסאית שבשיאה דורגה במקום הראשון בעולם וזוכת חמישה תארי גראנד סלאם. שווי החוזה בין שראפובה לנייקי עומד על יותר מ-20 מיליון דולר לשנה.

אמש הודיעה שראפובה שהשתמשה בסם בשם מלדוניום, שאינו חוקי על פי חוקי הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF). את הסם, שמשמש לעיתים קרובות לטיפול בסוכרת, נטלה במשך עשור - אך רק לפני שלושה חודשים הוא נאסר לשימוש על ידי ה-ITF.

במסיבת העיתונאים הדרמטית שכינסה אמרה הטניסאית כי כשלה בבדיקה שנערכה לה לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה שנערכה לפני כחודשיים. באליפות עצמה היא הגיעה עד לשלב רבע הגמר.

"לא כך אני רוצה לסיים את הקריירה", אמרה. "אני מקווה שתינתן לי הזדמנות נוספת להוכיח את עצמי". שראפובה הדגישה כי הסם אינו משפר ביצועים וכי נטלה אותו בתום לב, אך הוסיפה: "מה שאני מכניסה לגופי הוא אחריותי".