טורקיה: ארדואן השתלט על עיתון נוסף

תוך ימים ספורים "הלאים" הממשל הטורקי שניים מהמתנגדים החריפים ביותר של הנשיא ארדואן: בצו בית משפט פשטו השוטרים על עיתון המזוהה עם האופוזיציה. בקרוב ימנה השלטון באנקרה נאמן מטעמו גם לעיתון זה - שצפוי "ליישר קו" עם עמדת השלטונות

ארדואן: פוגע בחופש העיתונות (רויטרס)

הנשיא הטורקי ארדואן במתקפה נוספת נגד חופש העיתונות: נשיא טורקיה ארדואן ממשיך במאבק האגרסיבי שלו נגד מערכות עיתון המזוהות עם האופוזיציה הטורקית ומשתלט על עיתון נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיתון האופוזיציה "שיהן" הודיע אמש (שני) באתרו כי הממשל השתלט על העיתון בצו בית משפט וצפוי למנות בקרוב מנהל מטעם השלטונות. המשטרה פשטה על העיתון הידוע בביקורת הנוקבת נגד הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן - כל זאת ימים ספורים לאחר ההשתלטות על העיתון "זמאן".

העיתון "שיהן" מקושר מאוד לאיש הדת הגולה פאתוללה גולאן שהיה בעבר בעל בריתו של ארדואן, הפך בשנים האחרונות ליריבו הפוליטי. גולאן, המתגורר משנת 1999 בארצות הברית מואשם על ידי אנקרה בקשירת קשר להפלת השלטון.

קריקטורה טורקית (peter schrank)

בסוף השבוע האחרון השתלט הנשיא ארדואן בעזרת כוחות המשטרה על העיתון הגדול "זמאן", שגם הוא מזוהה עם האופוזיציה הטורקית. העיתון והאתר כבר "יישרו קו" בימים האחרונים עם המנהיג - בצעד שעורר זעם רב במערב.

"אנו מודאגים מאד מההתפתחויות בעיתון 'זמאן', שיפגעו בתהליכים אחרים שעוברים על טורקיה", אמר השבוע בכיר האיחוד האירופי יוהנס האן. "נמשיך לעקוב מקרוב אחר האירועים. על טורקיה, מדינה שמועמדת להיות חלק מהאיחוד, לכבד את חופש העיתונות".