מייקל בלומברג הודיע: לא ארוץ לנשיאות

ראש עיירית ניו יורק לשעבר שם סוף לחרושת השמועות כשהודיע שלא יצטרף למירוץ לנשיאות בנובמבר כמועמד עצמאי. בהודעתו תקף בלומברג את המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ ואמר כי אם יזכה במירוץ, הוא ייסכן את ארה"ב

לא ירוץ לנשיאות. בלומברג (רויטרס)

בחודשים האחרונים התקבלו דיווחים רבים בארה"ב כי ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, צפוי להצטרף למירוץ לנשיאות ארה"ב. היום (שלישי) שם בלומברג סוף לשמועות והודיע רשמית כי אין בכוונתו לרוץ לנשיאות ב-2016.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלומברג נתן מספר סיבות להודעה, כשאחת מהן היא חששו כי אם יהיו שלושה מועמדים לנשיאות, עלול להיבחר מועמד שלטענתו ייסכן את ארה"ב, כמו דונלד טראמפ. "טראמפ מנהל את הקמפיין הכי מפלג והכי דמגוגי שאני זוכר, מתבסס על דעותיהן הקדומות ועל פחדיהם של אנשים", אמר בלומברג והתייחס לדבריו של טראמפ כי יאסור כניסת מוסלמים לארה"ב.

"צעדיו של טראמפ יבודדו אותנו ויזכנו את הנהגתנו המוסרית ברחבי העולם", הוסיף בלומברג, שעל פי ההערכות, פספס עם פרישתו את הזדמנותו האחרונה לרוץ לבית הלבן. "התוצאה הסופית תהיה חיזוק אויבנו וסיכון הביטחון של בני בריתנו ושל אזרחנו.

על פי דיווחים, שקל בלומברג לרוץ לנשיאות במידה ושני המועמדים הסופיים יהיו דונלד טראמפ וברני סנדרס, אך משראה כי זו דווקא הילרי קלינטון שמובילה במפלגה הדמוקרטית, החליט המועמד העצמאי שלא להצטרף למרוץ.