נשיא מקסיקו: "טראמפ מזכיר את היטלר ומוסוליני"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב סיפק מספר רב של ביטויים שנויים במחלוקת והבולטים שבהם התייחסו למדינה השכנה מדרום, אותה האשים בשליחת סוחרי סמים ואנסים לארה"ב. הנשיא המקסיקני לא נשאר חייב ובראיון לעיתון מקומי אמר: "אני מבקש מהאמריקנים להצביע בחוכמה, ככה בדיוק עלו לשלטון היטלר ומוסוליני"

נשיא מקסיקו תוקף את טראמפ (רויטרס)

נשיא מקסיקו מתח ביקורת חריפה על המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב ואמר: "הרטוריקה של טראמפ מזכירה את זו של מוסוליני והיטלר". בכך התייחס הנשיא המקסיקני לנאומיו של טראמפ בהם הוא מטיח במקסיקו האשמות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש מהאמריקנים להצביע בחוכמה", אמר הנשיא המקסיקני הנריקה פנה נייטו בראיון שנתן לעיתון מקומי. "הביטויים האלו שנאמרים על ידו מזכירים תקופות אחרות בהיסטוריה, תקופות מאוד חשוכות בהן מנהיגים ניצלו משברים וגרמו לזוועות".

ניא מקסיקו הנריקה פנה נייטו (רויטרס)

בדבריו התייחס הנשיא המקסיקני בעיקר למה שנודע בארה"ב כ"נאום החומה" של טראמפ. במהלך הדברים האשים טראמפ את מקסיקו במשבר ההגירה לארה"ב וטען כי המדינה שולחת אנסים וסוחרי סמים אל מעבר לגבול. בהמשך דבריו אמר המיליארדר האמריקני כי הוא יבנה חומה בין המדינות, חומה עליה מקסיקו תשלם.

"נראה לי שהדברים של טראמפ מגיעים מתוך בורות או אי הכרה בתרבות המקסיקנית", אמר נייטו. "אני מקווה שהוא לא ייבחר, אבל בכל מקרה מקסיקו תנהל דיאלוג נרחב עם כל נשיא שייבחר בארה"ב.