הטניסאית מריה שראפובה הודיעה: נכשלתי בבדיקת סמים

אחת מבכירות ענף הטניס הודיעה הערב בכאב שנכשלה בבדיקה. "אני אחראית למה שנכנס לי לגוף, אבל זה חדש לי", אמרה. החומר שנמצא בדמה של שראפובה הוצא מחוץ לחוק רק בעת האחרונה

סערה בעולם הטניס: מריה שראפובה, אחת מבכירות הענף הודיעה במפתיע כי נכשלה בבדיקת סמים. שראפובה מסרה את ההודעה במסיבת עיתונאים מיוחדת שערכה, לאחר שקיבלה הודעה מיוחדת על תוצאות הבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חמש פעמים זכתה שראפובה בתארי "גראנד סלאם" ורק פעם אחת מספיקה כדי להכתים את הקריירה המפוארת שלה לנצח. הטניסאית הרוסייה בת ה-28 ניסתה למזער את הנזק החליטה לכנס מסיבת עיתונאים בה הודיעה על התוצאות בפומבי. על פי דבריה הבדיקה נערכה לפני אליפות אוסטרליה הפתוחה שנערכה לפני כחודשיים, בה היא הגיעה לרבע הגמר.

"אני לא רוצה לסיים את ככה את הקריירה", אמרה בכאב הטניסאית. "אני מקווה תינתן לי הזדמנות נוספת להוכיח את עצמי". למרות הדברים הקפידה שראפובה להבהיר כי הסמים שנטלה אינם משפרי ביצועים והיא עשתה את הדברים מתום לב.

הסם שנמצא בדמה של הטניסאית הוא מלדוניום, אותו לקחה שראפובה במשך 10 שנים. תקנות חדשות באיגוד הטניס העולמי, הוציאו את הסם מחוץ לחוק וייתכן שבזאת נעוצה הסיבה לכישלונה של הרוסייה. "כל זה חדש לי, אבל מה שאני מכניסה לגוף הוא אחריותי", אמרה.