סנדרס ניצח במיין - לפני העימות בדטרויט

המועמד שמחזיק במקום השני במרוץ הדמוקרטי זכה בהצבעה במדינת מיין. במקביל, נערך בדטרויט עימות טלוויזיוני בינו לבין מזכירת המדינה לשעבר הילרי קלינטון. העימות הדמוקרטי ממנו נעדרו כינויי הגנאי והטחות האשמה שמאפיינות את העימותים הרפובליקנים, עסק בעיקר בסוגיות פנים כמו כלכלה ופיקוח על נשק

קלינטון וסנדרס. המרוץ ממשיך (רויטרס)

המועמד הדמוקרטי ברני סנדרס ניצח את הילרי קלינטון בהצבעה במדינת מיין - כך על פי התוצאות לאחר ספירת מרבית קולות הבוחרים. במקביל, בלי כינויי הגנאי ובלי ההשמצות האישיות של העימותים הרפובליקנים, התייצבו השניים לעימות לפנות בוקר (שני) במישיגן, בקרב הטלוויזיוני השמיני ביניהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך העימות התנצחו השניים בעיקר בנוגע לנושאי פנים, דוגמת סוגיית הפיקוח על הנשק. סנדרס הפתיע והציג עמדה מתונה מהצפוי ביחס לנושא, כאשר ברקע עומד כוחו הרב של לובי הנשק האמריקני. קלינטון קרצה שוב לקהל המצביעים השחור, שנחשב למפתח עבורה בדרך לקבלת המועמדות לנשיאות מטעם מפלגתה וכשהואשמה בהתבטאות גזענית לכאורה בשנות ה-90, הדפה את האשמות המנחה.

בנוסף, נשאלו המועמדים על אמונתם הדתית אז התייחס סנדרס לנושא יהדותו, נושא אליו דווקא מיעט להתייחס בעבר. "אני גאה בזהותי כיהודי", אמר. "חלק ממשפחתו של אבי נספתה בשואה. אני יודע מה משמעותה של פוליטיקה קיצונית וגזענית", פירט סנדרס.

צילו של המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ הורגש גם בעימות המדוקרטי, כששני המועמדים שבו והדגישו כי יצליחו לנצחו בבחירות הכלליות לנשיאות בנובמבר. "אני חושבת שקנאותו של טראמפ, הבריונות שלו והרברבנות שלו, לא יתאימו לעם האמריקני", אמרה קלינטון. "עלינו לשים סוף למחלוקות".

ניצחונו של סנדרס מצטרף להצלחה היחסית שלו יממה לפני כן, במהלכה ניצח בשתיים מתוך שלוש המדינות שעמדו על הפרק - קנזס ונברסקה. קלינטון מצדה ניצחה בלואיזיאנה בפער ניכר.למרות הניצחון, מזכירת המדינה לשעבר ממשיכה להיות המועמדת המובילה במירוץ המפלגתי כולו עם 1,066 צירים מתוך 2,383 הצירים הדרושים לניצחון, בעוד שסאנדרס גרף עד כה 432 צירים בלבד, לפני חלוקת הצירים החדשים ממדינת מיין.