מרקו רוביו ניצח בפורטו ריקו

הישג לסנטור מפלורידה: אחרי שאמש לא הצליח לנצח באף אחת מהמדינות בהן התקיימו בחירות מקדימות, הצליח רוביו לגבור על יריביו באי הקטן, כשזכה ב-74% מהקולות. המפסיד הגדול של היום, טראמפ, העדיף לעקוץ את רוביו: "עליך להיות מסוגל לנצח בבחירות הכלליות, והוא לא מסוגל לנצח"

ניצח בפורטו ריקו (רויטרס)

המועמד הרפובליקני מרקו רוביו ניצח הערב (ראשון) בבחירות המקדימות בפורטו ריקו. רוביו גרף 74% מקולות המצביעים בעוד דונאלד טראמפ, המועמד המוביל מטעם הרפובליקנים סיים במקום השני עם 13% מהקולות בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי האי הקטן פורטו ריקו לא יכולים להצביע בבחירות הכלליות לנשיאות, אך יכולים להצביע בבחירות המקדימות, ולשלוח לוועידת המפלגה המסכמת 23 צירים. זוהי המדינה השנייה בלבד בה מנצח רוביו, הסנטור ממדינת פלורידה. אתמול הייתה זו הפעם השנייה בלבד בה ביקר באי במהלך מסע הבחירות.

אחרי מתקפה תקשורתית מצד צמרת המפלגה הרפובליקנית במהלך השבוע שעבר, הפסיד לפנות בוקר דונלד טראמפ את הבחירות המקדימות במיין ובקנזס לטד קרוז, וניצח בלואיזיאנה ובקנטאקי בלבד - זאת בניגוד לסקרים, שצפו לו ניצחון סוחף.

הפסד למועמד המוביל (רויטרס)

טראמפ הצהיר, עם היוודע התוצאות, כי על מרקו רוביו לפרוש מהמרוץ לאחר שלא הצליח להגיע אפילו למקום השני באף אחת מארבע המדינות בהן התקיימו הבחירות המקדימות. "אתה צריך להיות מסוגל לנצח, והוא לא מסוגל לנצח", אמר. "אשמח להתמודד עם קרוז אחד-על-אחד, זה יהיה כל כך כיף".

ההפתעה היחסית מהתוצאות עשויה לנבוע מכך שבקנזס, קנטאקי ומיין התקיימו בחירות מקדימות בשיטת אסיפות ועידה, שאת תוצאותיהן מתקשים יותר הסוקרים לנבא.