סופדים לננסי רייגן: "הגדירה מחדש את תפקיד הגברת הראשונה"

לאחר מותה של רעייתו של נשיא ארה"ב לשעבר ננסי רייגן, אמר הערב ראש הממשלה נתניהו כי "אני זוכר אותה כאישה אצילית שתיזכר כידידה גדולה של מדינת ישראל". הנשיא לשעבר פרס אמר כי היא "דאגה להאיר את פני הבית הלבן בחיוך רחב ובפתחון לב"

"אישה אצילית" (רויטרס)

סופדים לננסי רייגן: לאחר היוודע דבר מותה של רעייתו של נשיא ארה"ב לשעבר רונלד רייגן, הערב (ראשון) ספדו לה בין היתר ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא לשעבר שמעון פרס. "היא הייתה שותפה נאמנה לדרכו הייחודית של הנשיא - שהיה ידיד לישראל", אמר פרס.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"היום אני מרכין ראש יחד עם אזרחי העם האמריקני על פטירתה של הגברת ננסי רייגן", המשיך פרס. "היא זכורה לי נעימת הליכות ואצילית, ובזכות פעילותה העיקשת למלחמה בסמים ואלכוהול בקרב בני נוער. בזמן היותה האישה הראשונה, דאגה רייגן להאיר את פני הבית הלבן בחיוך רחב ובפתחון לב". 

"אני זוכר את ננסי כאישה אצילית שתמכה בנשיא רייגן ועמדה לצדו", אמר נתניהו. "היא תיזכר כידידה גדולה של מדינת ישראל". גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה ספד לרייגן ואמר כי היא "הגדירה מחדש את תפקיד הגברת הראשונה".

גם המועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בארה"ב דונלד טראמפ ספד לרייגן בחשבון הטוויטר שלו: "רעייתו של נשיא גדול באמת, היא הייתה אישה מדהימה ונתגעגע אליה".

"רעייתו של נשיא גדול באמת" (רויטרס)

אלמנתו של נשיא ארצות הברית המנוח הלכה היום לעולמה בגיל 94. רייגן מתה בביתה שבבל אייר, לאחר שסבלה במשך שנים רבות ממחלה קשה. רייגן שנולדה בניו יורק הפכה בטרם נישואיה לשחקנית מוכרת. היא השתתפה במספר מחזות זמר ובדרמות טלוויזיוניות עד לשנת 1962 - אז החליטה לפרוש מעולם המשחק.

בשנת 1951 פגשה את בעלה הנשיא רונלד רייגן, בזמן שכיהן כנשיא איגוד שחקני הקולנוע. ננסי, שתמיד שיחקה תפקידים של אישה נוצרית הגונה ושמרה על שמה הטוב גילתה כי שחקנית עם כינוי זהה מופיעה ברשימה השחורה של הוליווד, ומחשש שהדבר יפגע בה פנתה לרייגן בבקשה להסדיר את הבעיה.

"האירה את פני הבית הלבן" (רויטרס)

בני הזוג נישאו ב-1952 ונולדו להם שני ילדים. ננסי אף אימצה את שני ילדיו של רייגן מנישואיו הקודמים לשחקנית ג'יין ויימן. בהיותה הגברת הראשונה עוררה רייגן מספר שערוריות ציבוריות. אחת מהן החלה כשהודיעה כי היא רוכשת כלי חרסינה בשווי 200 אלף דולר עבור הבית הלבן בזמן שהמדינה היתה שרויה במיתון. מאחורי הקלעים הייתה לננסי השפעה רבה על התנהלות הבית הלבן ועל דמותו של בעלה, ונודעה בהגנה והתמיכה שסיפקה לו. "זה נכון, חיי התחילו כשפגשתי את רוני", הודתה בראיון לוונטי פייר.

בהיותה הגברת הראשונה, יזמה רייגן פעולות חברתיות בתחום המלחמה בסמים. בין השאר השתתפה בקמפיין "אמרו לא" - נגד שימוש בסמים בקרב בני הנוער. לאחר תום תפקידו של בעלה רונלד, עברו בני הזוג לבל אייר בלוס אנג'לס שבקליפורניה, שם טיפלה בו עד ל-2004 ממחלת אלצהיימר. ב-2002 הוענקו לה מדליית החירות הנשיאותית ומדליית הזהב של הקונגרס.